A A A

Logowanie odciskiem palca trafia na Safari 14

26 czerwca 2020, 16:00
Do zalogowania użytkownik będzie mógł wykorzystać TouchID lub FaceID.
Logowanie odciskiem palca trafia na Safari 14

Logowanie biometryczne

Wiele urządzeń i aplikacji umożliwia już logowanie za pomocą skanu twarzy lub odcisku palca. Do ich grona dołączy także przeglądarka Safari. Wersja 14 oprogramowania będzie rozszerzona o TouchID i FaceID. Przeglądarka Apple'a dołączy więc do oferty produktów koncernu, które wykorzystują logowanie biometryczne. Na iOS-ie to już standard.

 

Paluszek i główka...

FaceID i TouchID, czyli twarz lub opuszek palca w roli hasła do logowania, to dobra wymówka, by nie zaprzątać sobie głowy kolejnymi hasłami. Stworzone w Safari przez API poświadczenia na podstawie danych biometrycznych użytkownika będą działały tylko na konkretnej stronie; nie wydostaną się poza nią.

Odwiedzanie witryn, które mają zaimplementowane Web Authentication API zgodne z systemem Apple'a, będzie więc teraz możliwe z poziomu przeglądarki Safari z wykorzystaniem logowania skanami – bez konieczności przechowywania lub każdorazowego wpisywania haseł. Według firmy taka forma zabezpieczeń konta zapobiega phishingowi.

fot. Apple


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto