A A A

Macierz sieciowa Network Storage Array Server Class 16 TB

3 lipca 2013, 08:17
Macierz sieciowa Network Storage Array Server Class 16 TB

Lenovo wprowadza na rynek wysokiej wydajności macierz do szaf rackowych Lenovo EMC px4-300r Network Storage klasy serwerowej.

Producent zapewnia, że urządzenie jest idealne do obsługi do 150 użytkowników w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz firmach z rozproszonymi oddziałami, które wymagają zaawansowanej ochrony i możliwości współdzielenia danych. Macierz wykorzystuje technologie LenovoEMC. Lenovo EMC px4-300r jest dostępna z dyskami klasy serwerowej o pojemności 4TB, które są szybsze i bardziej niezawodne od standardowych. Dyski doskonale nadają się do obsługi kluczowych aplikacji wymagających działania przez 24 godziny siedem dni w tygodniu. Model 16 TB mieści się w obudowie o wysokości 1U. Nowa macierz px4-300r Network Storage Array Server Class 16TB wykorzystuje wszystkie najnowsze programowe i sprzętowe technologie dostępne w systemach typu enterprises, których użytkownicy oczekują od czołowych rozwiązań do przechowywania danych.

Kluczowe funkcje Lenovo EMC px4-300r Network Storage Array Server Class 16TB to m.in:

Integrated Virtualization Extensions (IVX): umożliwia uruchamianie wielu wirtualnych systemów operacyjnych na macierzy.

Snapshots (zrzuty obrazów): Ochrona danych poprzez tworzenie czasowych replik zawartości woluminów NAS (plików) lub iSCSI (bloków).

SSD Caching (Cache Pools): Wykorzystanie superszybkich dysków SSD w celu szybkiego odczytu i zapisu w macierzy.

Network File System (NFS) v4: Ulepszone zabezpieczenia i zarządzanie poprzez zastosowanie modelu zabezpieczeń Kerberos.

Active Directory High Availability & Hybrid Authentication: dołączenie do wielu domen AD w celu importu list użytkowników i grup na NAS.

Monitoring wideo: Wbudowane oprogramowanie do zarządzania monitoringiem wideo firmy Mindtree i bezpośrednia zgodność z Axis Video Hosting Solution (AVHS) do przechowywania i zarządzania wideo w chmurze.

McAfee Anti-Virus: Wbudowane oprogramowanie antywirusowe.

LenovoEMC System Manager (LSM) Client: Automatyczne lokalne łączenie komputerów PC lub Mac z macierzą LenovoEMC lub przez chmurę Personal Cloud.

Nowa macierz Lenovo EMC px4-300r Network Storage Array Server Class 16TB, wykorzystująca cztery dyski twarde o pojemności 4TB HDDs, jest dostępna w cenie około 3.699 Euro + VAT. px4-300r jest też dostępna w innych konfiguracjach, takich jak: bezdyskowa (0TB), 4TB (4x1TB), 8TB (4x2TB) i 12TB (4x3TB) z dyskami klasy serwerowej (Server Class Series) lub Standard Class (Pro Series).


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto