A A A

Messenger Rooms także w aplikacji WhatsApp

30 kwietnia 2020, 09:00
Facebook poinformował, że użytkownicy WhatsAppa będą mogli korzystać z tzw. pokojów tematycznych.
Messenger Rooms także w aplikacji WhatsApp

Konkurencja dla aplikacji Zoom?

Ze względu na społeczną kwarantannę wprowadzoną w wielu krajach liczba połączeń wideo na całym świecie wzrosła dwukrotnie. Facebook, podobnie jak inne tego typu platformy, wprowadza kolejne nowości. Jego odpowiedzią na popularną w ostatnim czasie aplikację Zoom są tzw. Messenger Rooms. Będą z nich mogli korzystać nie tylko użytkownicy Facebooka, ale też Instagrama oraz WhatsAppa.

 

2 mld użytkowników

Niewątpliwie po zintegrowaniu tej funkcji z WhatsAppem zyska ona olbrzymią popularność, ponieważ z aplikacji tej korzysta obecnie ponad 2 mld osób na całym świecie. Ostatnio firma zwiększyła także limit osób, które mogą uczestniczyć w grupowych konwersacjach wideo (z 4 do 8).

Aplikacja ma wygodny interfejs użytkownika. Proste w obsłudze mają być także Messanger Rooms. Dzięki temu program może stać się podstawową aplikacją dla osób, które nie są obeznane w nowoczesnych technologiach.

Facebook liczy na to, że dzięki wprowadzanym nowościom zajmie czołową pozycję wśród dostawców tego typu usług.

 

Messenger Rooms już za kilka tygodni

Obecnie trwają testy tej funkcji w kilku krajach, jednak docelowo pokoje mają być dostępne na całym świecie. Nie podano jeszcze daty premiery tej funkcji, ale ma to nastąpić w ciągu najbliższych tygodni.

Każdy użytkownik będzie mógł założyć dowolny pokój. Żeby zaprosić znajomych, wystarczy wysłać im link. Będą oni mogli dołączyć do rozmowy wideo, nawet jeśli nie mają konta na WhatsAppie lub Facebooku.

fot. Webster2703 – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto