A A A

Microsoft i inne firmy zgłaszają skargę na Google do UE

11 kwietnia 2013, 12:20
Microsoft i inne firmy zgłaszają skargę na Google do UE

Fairsearch Europe, grupa reprezentująca kilka znanych firm, w tym Microsoft, złożyła skargę na Google do Unii Europejskiej, twierdząc że nieuczciwie wykorzystuje on swoją pozycję do promowania własnych aplikacji.

W gruncie rzeczy Fairsearch składa tę samą skargę, z którą swego czasu musiał zmierzyć się Microsoft. Wtedy oskarżano giganta z Redmond o to, że system Windows po instalacji oferuje użytkownikowi tylko produkty Microsoftu (Internet Explorer, Windows Media Player etc). Dzisiaj Google może mieć podobny problem do rozstrzygnięcia z Unią Europejską. Chodzi mianowicie o wszystkie podstawowe wersje Androida, instalowane nie tylko urządzeniach Nexus, ale także w tanich tabletach oraz smartfonach. Każdy tego typu Android musi mieć m.in. Gmaila, aplikację serwisu YouTube, Google Maps czy przeglądarkę Chrome (nowe wersje systemu). Według Fairsearch to wykorzystywanie pozycji dominującej pozycji systemu Android.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto