A A A

Microsoft oficjalnie zapowiedział Xboksa Series S

8 września 2020, 17:10
Oprócz nowego sprzętu poznaliśmy też cenę nowych konsol.
Microsoft oficjalnie zapowiedział Xboksa Series S

 

Microsoft wreszcie potwierdził przecieki

 

O Xbox Series S, tańszym i pozbawionym napędu odpowiedniku nowej konsoli Microsoftu, dowiedzieliśmy się kilka tygodni temu, gdy informację odnaleziono na opakowaniu kontrolera. W końcu firma zdecydowała się zaprezentować nowe urządzenie.

Dość oryginalny wizualnie sprzęt (białej obudowie towarzyszy czarna, okrągła pokrywa akumulatora) doczekał się już w sieci licznych przeróbek wizualnych. Microsoft deklaruje, że to najmniejsza konsola skonstruowana do tej pory przez firmę. Miejsce pozwoliło zaoszczędzić między innymi zrezygnowanie z napędu na płyty.

 

Mało miejsca, ale niedrogo

 

Sprzęt nie będzie miał oczywiście wydajności X, ale ostatecznie obietnica grania w 1440p i nawet 120 FPS-ach brzmi bardzo zachęcająco. Konsola będzie oczywiście obsługiwała ray tracing, a zakupione w sklepie Microsoftu gry zainstalujemy na dysku SSD NVMe, znanym również z wydajniejszej wersji konsoli. Jedynym problemem może być fakt, że w urządzeniu zmontowano jedynie 512-gigabajtowy dysk, choć z drugiej strony nowa technologia odczytu miała wpłynąć na rozmiar samych gier.

Najbardziej pozytywnym zaskoczeniem jest jednak cena platformy, wynosząca w Polsce 1350 złotych. Firma wciąż nie ujawniła natomiast ceny wydajniejszego Xboksa. Biorąc jednak pod uwagę większy dysk i napęd oraz różnicę mocy obu urządzeń, ta powinna oscylować w okolicach 2300–2500 zł.

fot. Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto