A A A

Microsoft proponuje 100 tys. dolarów za włamanie do Azure Sphere

7 maja 2020, 12:50
Kolejny program firmy ma służyć testowaniu zabezpieczeń nowego systemu IoT.
Microsoft proponuje 100 tys. dolarów za włamanie do Azure Sphere

Microsoft nieźle płaci za złamanie zabezpieczeń systemu Linux.

Firma ogłosiła właśnie, że zapłaci 100 tys. dolarów hakerowi, któremu uda się złamać zabezpieczenia nowej, niestandardowej wersji Linux OS-a.

 

Wielki test

Microsoft stworzył w zeszłym roku edycję Linuksa przeznaczoną dla systemu operacyjnego Azure Sphere, który z kolei został zaprojektowany dla układów scalonych obsługujących platformę IoT (Internet of Things, internet rzeczy). Teraz firmie zależy na tym, by hakerzy przetestowali bezpieczeństwo Azure Sphere.

Aby wzbogacić się o 100 tys. dolarów, chętni muszą naruszyć podsystem bezpieczeństwa Pluton lub dostać się do piaskownicy Secure World.

 

Szybkie włamanie

Program badawczy rusza już 1 czerwca br. Aby uzyskać wypłatę, zainteresowani muszą wypełnić zadanie maksymalnie do 31 sierpnia br. Muszą też przedstawić konkretny scenariusz całej operacji.

Badaniom podlegać będzie wyłącznie sam system operacyjny, nie zaś współpracująca z nim chmura. Włamanie do niej jest już premiowane nagrodą w ramach programu Azure.

 

Zastosowane w praktyce

Azure Sphere, mimo że to produkt nowy, już jest wdrażana przez niektóre firmy. Przykładem jest Starbucks, który zamierza wykorzystywać system do lepszego zaopatrywania swoich sklepów. Zastosowanie internetu rzeczy ma zapewnić kawiarniom lepsze dane o rodzaju ziaren, temperatury napoju czy jakości wody wykorzystywanej podczas przygotowywania kawy.

fot. Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto