A A A

Mistrzowie Kodowania - 50 tys. uczniów uczy się programować

23 grudnia 2014, 13:20
Samsung opublikował informacje dotyczące programu Mistrzowie Kodowania. Jak się okazuje, inicjatywa potentata elektroniki spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem.
Mistrzowie Kodowania - 50 tys. uczniów uczy się programować

Program edukacyjny Mistrzowie Kodowania powstał z inicjatywy Samsung Electronics Polska w sierpniu 2013 roku. Od tego czasu jego zasięg wzrósł prawie dwudziestokrotnie: w tej chwili w programie udział bierze 630 szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do czerwca 2015 roku regularne lekcje podstaw programowania odbędzie blisko 50 000 uczniów. Inicjatywa Samsung została szeroko doceniona nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Nauka programowania dla najmłodszych wpisuje się w międzynarodowy trend i jest jednym z priorytetów Unii Europejskiej. W 2014 roku ze szczytu ekonomicznego w Davos ówczesna Komisarz europejska ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes pisała na swoim Twitterze na temat polskiego programu podając go jako przykład sprawnego działania na rzecz poszerzania kompetencji społecznych. Rozgłos w Europie przełożył się na zaproszenie reprezentacji Mistrzów Kodowania na lekcję programowania zorganizowaną w ramach European Code Week w Parlamencie Europejskim, a także zaproszenie do finału konkursu European Excellence Awards w Paryżu, dla najlepszej i najskuteczniejszej kampanii społecznej na starym kontynencie.

- Jesteśmy dumni, że Mistrzowie Kodowania zdobywają kolejne wyróżnienia i nagrody. Jest to program, którego koncepcja powstała w Polsce i ciężko pracowaliśmy by była ona dopasowana do wymogów polskiej edukacji i realizowała strategiczne cele dla rynku pracy. Wraz z partnerami społecznymi, udało nam się zrealizować działanie, które zostało dostrzeżone i być może będzie przeszczepiane na inne rynki europejskie. - mów Blanka Fijołek, CSR & Sponsorship Senior Manager Samsung Electronics Polska. - W kolejnym roku mamy apetyt na jeszcze więcej sukcesów.

Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji" oraz stowarzyszeniem „Dobra Edukacja" przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP. Został on objęty prestiżowymi patronatami Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Gospodarki. Mistrzowie Kodowania są wspierani przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
23 grudnia 2014, 16:39
Przeszedłem szkolenie w Koperniku. Fajne, ale to tylko Scratch.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto