A A A

Mobilny głośnik ze złączem Lighting

27 lutego 2013, 08:28
Mobilny głośnik ze złączem Lighting

Najnowsze serie urządzeń mobilnych Apple - iPhone 5 oraz nowe edycje iPadów i iPodów - wyposażane są w cyfrowe złącze "Lightning". Jeden z pierwszych na rynku głośników wyposażonych w nowe złącze zaprezentowała właśnie firma Gear4. Oto StreetParty 5.

Decyzja o wymianie przez Apple dotychczasowego interfejsu podyktowana była większą wytrzymałością i komfortem użytkowania nowej technologii. Jednocześnie stworzyła ona konieczność unowocześnienia wielu urządzeń innych marek, dotychczas kompatybilnych z iPhone’ami czy iPodami.

StreetParty firmy Gear4 to seria bezprzewodowych, mobilnych głośników, cechujących się nie tylko nowoczesnym designem, ale również świetną jakością odtwarzanego dźwięku. Najnowszy model tej linii oparty został na projekcie Street Party III - najlepiej sprzedającego się w Wielkiej Brytanii głośnika ze złączem dokującym dla urządzeń Apple.

StreetParty 5 ma 14 cm wysokości i niewiele ponad 24 cm długości, a ciężar głośnika to niespełna 600 gramów. Złącze Lightning umieszczone zostało na składanej podstawce, która rozłożona umożliwia podparcie głośnika w pozycji stojącej, zaś złożona pozwala na bezpieczny transport urządzenia.

StreetParty 5 zasilać można na dwa sposoby - bezprzewodowo z wykorzystaniem 4 baterii AA lub przewodowo za pomocą umieszczonego na tylnej obudowie wejścia DC In oraz dołączonego do zestawu zasilacza. W przypadku zasilania przewodowego, głośnik wyposażony w złącze "Lightning" służyć może również jako ładowarka do podłączonego do niego urządzenia Apple. Poza wejściem DC In z tyłu urządzenia umieszczone zostały wejście Aux In oraz przycisk uruchamiający.

Głośnik kompatybilny jest z iPhonem 5, iPodem touch oraz iPodem Nano. W sprzedaży dostępny będzie w marcu 2013 roku, a jego cena wyniesie 259 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto