A A A

Monitor Philips z czujnikiem ErgoSensor

13 listopada 2012, 11:12
Monitor Philips z czujnikiem ErgoSensor

Firma MMD zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów Philips zapowiada wprowadzenie na polski rynek kolejnego monitora z czujnikiem ErgoSensor: 23-calowego modelu 231P4QRYES z matrycą IPS.

Podobnie jak jego 24-calowy poprzednik, monitor 231P4QRYES wyposażony jest w czujnik ErgoSensor, który monitoruje postawę użytkownika oraz czas spędzany przed ekranem. Kamera oparta na matrycy CMOS wykrywa zakres ruchów, odległość oczu od monitora oraz położenie szyi użytkownika. Kiedy siedzi on w nieodpowiedniej odległości (mniejszej niż 70 cm lub większej niż 90 cm) lub przechyla głowę pod kątem większym niż 15° na ekranie monitora pojawia się komunikat zachęcający do przybliżenia/oddalenia się od ekranu lub wyprostowania głowy. Odpowiednia ikonka sygnalizuje konieczność zrobienia przerwy, w przypadku kiedy użytkownik pracuje przy monitorze bez przerwy dłużej niż godzinę. Wbudowany w monitor czujnik rejestruje także oddalenie się użytkownika od komputera, przez co następuje automatyczne przyciemnienie wyświetlacza a następnie przejście w tryb gotowości.

Monitor jest podświetlany układem białych diod LED. Wyświetla obraz o maksymalnej rozdzielczości 1920×1080, formacie 16:9, maksymalnej jasności 250 cd/m2 i typowym kontraście 1000:1. Dzięki zastosowaniu matrycy IPS monitor dokładnie odwzorowuje kolory oraz charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia, wynoszącymi 178 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Za pomocą funkcji SmartImage użytkownik może korzystać z predefiniowanych trybów wyświetlania obrazu, m.in. Biuro, Zdjęcia, Film, Gra czy tryb Ekonomiczny. Dzięki oprogramowaniu SmartControl Premium możliwe jest także ręczne ustawianie parametrów obrazu.

Samo urządzenie wyposażone jest w głośniki oraz złącza: Display Port, DVI-D (z HDCP), D-Sub, cztery porty USB, wejście PC Audio oraz wyjście słuchawkowe. Pozwala to na jednoczesne podłączenie kilku urządzeń, np. odtwarzacza Blu-ray, kamery internetowej, napędów przenośnych czy drukarki oraz korzystanie z nich bez potrzeby przepinania kabli.

Philips 231P4QRYES przystosowany jest także do montażu na ścianie zgodnie ze standardem VESA 100x100 mm. Monitor waży 5,23 kg przy wymiarach 547×515×220 mm (z podstawą).


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto