A A A

NFC pozwoli ładować bezprzewodowe gadżety?

7 maja 2020, 14:20
Nowa wersja standardu będzie mieć nieco większe możliwości.
NFC pozwoli ładować bezprzewodowe gadżety?

Smartfon, który ładuje małe urządzenia? Wkrótce będzie to możliwe.

Standard NFC już niedługo pozwoli na zasilanie urządzeń o niewielkiej mocy, m.in. słuchawek dousznych lub smartwatchy. Forum NFC zaprezentowało nowy standard, który ma umożliwić bezprzewodowe ładowanie urządzeń. Znajdzie on zastosowanie w smartfonach i ładowarkach wyposażonych w specjalną antenę. Pozwoli na przesyłanie mocy o natężeniu maksymalnie 1 W.

 

Nowy sposób ładowania bezprzewodowego

Nie jest to duża wartość, ale powinna w zupełności wystarczyć do podładowania niektórych urządzeń. Standard ten może współpracować też z innymi urządzeniami wyposażonymi w NFC, np. kontrolerami do gier.

Co prawda producenci tacy jak Apple czy Samsung już używają technologii bezprzewodowego ładowania gadżetów, jednak żaden nie korzysta bezpośrednio z NFC.

 

Nie tak szybko

Choć jest to bardzo dobry pomysł, to raczej nieprędko zostanie on wykorzystany w praktyce. Dopiero opublikowano specyfikację, a jej wdrożenie może zająć jeszcze kilka lat. Będzie to jednak ważny krok w stronę poprawy kompatybilności między urządzeniami różnych producentów.

fot. NFC


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto