A A A

Na co są wkurzeni użytkownicy komputerów?

6 listopada 2013, 17:04
Według sondażu przeprowadzonego przez Bitdefender użytkownicy PC są prawie cztery razy bardziej zirytowani powolnym działaniem swoich maszyn niż wirusami.
Na co są wkurzeni użytkownicy komputerów?

Według sondażu przeprowadzonego przez Bitdefender użytkownicy PC są prawie cztery razy bardziej zirytowani powolnym działaniem swoich maszyn niż wirusami.

Badania na ponad 1000 zaawansowanych użytkowników komputerów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wykazały, że ponad połowa respondentów uważa, iż spadek wydajności jest najbardziej denerwującym problemem, podczas gdy tylko 13,4% wskazała na złośliwe oprogramowanie. Awarie aplikacji i problemy sprzętowe także sprawiły, że większość ludzi czuje rozczarowanie w stosunku
do swoich maszyn.


Badanie wykazało, że 12% zaawansowanych użytkowników komputerów nadal korzysta z systemu Windows XP, co czyni ich podatnymi na zagrożenia związane z bezpieczeństwem. Tech gigant - Microsoft ogłosił niedawno, że od kwietnia 2014 r. 11-letni system operacyjny nie będzie otrzymywał wsparcia i będzie "na zawsze podatny na ataki."


Setki użytkowników skarżą się nam codziennie, że ich komputer nie działa tak szybko, jak by tego chcieli. Florin Andrei Asystent Techniczny Bitdefender powiedział: "Większość użytkowników przyznaje, że ma zbyt wiele programów podczas uruchamiania systemu, a ich komputer jest już stary, podczas gdy inni obwiniają wirusy. Oczekiwaliśmy, że będą bardziej wściekli z powodu szkodliwego oprogramowania do kradzieży haseł bankowych i trojanów, lecz twierdzą, że wolne tempo ich PC doprowadza ich do szaleństwa.".


Pytani o główną przyczynę swoich problemów, kilku użytkowników obwinia swoich dostawców usług internetowych, a także fizyczne uszkodzenia komputera.
Badanie Bitdefender przeprowadzono między 2 i 8 października na 1065 użytkownikach, głównie z USA i Kanady, z błędem próby 3%. Natomiast aż 79% stanowili mężczyźni, a 21% z nich to kobiety. Wiek wahał się od poniżej 25 lat (7,2%) do osób starszych niż 65 lat (18,9%). Większość respondentów stanowili użytkownicy w wieku od 46 do 65 roku życia (46,6%), a następnie osoby w wieku 36 do 45 lat (16,1%), oraz 25 do 35 lat (11,3%).


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto