A A A

Nieaktualny certyfikat SSL przyczyną awarii Microsoft Teams

4 lutego 2020, 11:00
Wczoraj użytkownicy usługi Microsoftu nie mogli zalogować się na swoje konta. Wszystko z powodu przeoczenia pracowników.
Nieaktualny certyfikat SSL przyczyną awarii Microsoft Teams

Microsoft zaliczył spektakularną wpadkę, która doprowadziła do awarii oprogramowania Teams. To włączona ostatnio do pakietu Office aplikacja służąca do komunikacji w miejscach pracy. Wczoraj (3 lutego) aplikacja nie mogła połączyć się z serwerami Microsoftu, co szczególnie odczuły firmy w USA, gdzie Teams jest bardzo popularny. Niedostępność usługi wystąpiła w godzinach roboczych, co spotęgowało problem.

Microsoft od razu przystąpił do szukania przyczyn problemu – jak się okazało, usterka wyniknęła z braku ważnego certyfikatu uwierzytelniającego SSL. Pracownicy firmy zapomnieli go zaktualizować, skutkiem czego łączność z aplikacją była niemożliwa przez kilka godzin.

Teams działa już normalnie, jednak cała sytuacja jest dla Microsoftu z pewnością sporą wpadką wizerunkową. Zwłaszcza w obliczu intensywnej w ostatnim czasie promocji tego narzędzia.

fot. Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto