A A A

Nielegalne programy warte 300 tys. zł zabezpieczone w jednej z krakowskich firm

7 grudnia 2012, 12:44
Nielegalne programy warte 300 tys. zł zabezpieczone w jednej z krakowskich firm

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, monitorując problem łamania praw autorskich i własności intelektualnej przeprowadzili w jednej z krakowskich firm kontrolę ukierunkowaną na ujawnienie użytkowników nielegalnego oprogramowania.

Podczas czynności przeprowadzonych z udziałem biegłego z zakresu informatyki, policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy i oprogramowanie służące do komercyjnego projektowania grafiki. Wstępna analiza przeprowadzona przez biegłego wskazuje, że straty poniesione przez firmy dysponujące prawami autorskimi do tych programów mogą sięgać kwoty rzędu 300 tysięcy złotych.

Osoba odpowiedzialna za użytkowanie nielegalnego oprogramowania może usłyszeć zarzuty posługiwania się cudzym programem dla osiągnięcia korzyści majątkowej z art. 278 kk, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto: stock.xchng


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto