A A A

Nikon 1 J5 - bezlusterkowiec z Ultra HD

2 kwietnia 2015, 14:30
Nikon rozszerzyła serię aparatów bezlusterkowych z wymienną optyką o model Nikon 1 J5. Aparat wyposażony został m.in. w ruchomy monitor LCD i możliwość rejestrowania filmów w rozdzielczości 4K.
Nikon 1 J5 - bezlusterkowiec z Ultra HD

Nikon 1 J5 wyposażony został w nową matrycę CMOS formatu CX z technologią BSI. Sensor ma rozdzielczość 20,8 megapikseli i pracuje pod kontrolą nowego procesora obrazu Expeed 5A. Aparat zapewnia możliwość fotografowania z czułością 160 - 12800 ISO oraz wykonywania zdjęć seryjnych z szybkością do 20 kl./s.

Za ustawianie ostrości odpowiedzialny jest hybrydowy, 171-polowy system AF wyposażony w 105 punktów detekcji fazowej. Kadrowanie umożliwia natomiast odchylany monitor dotykowy LCD o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 1 037 000 punktów. Co najważniejsze, nowy aparat jako pierwszy model firmy Nikon nagrywa materiały wideo w rozdzielczości 4K/15p. Zdjęcia i filmy można następnie udostępnić dzięki wbudowanym w cyfrówkę modułom Wi-Fi i NFC.

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto