A A A

Nokia w 2016 roku powróci na rynek telefonów?

20 kwietnia 2015, 07:10
Finowie wracają do gry? Kultowa Nokia w 2016 może powrócić na rynek telefonów - tak twierdzi serwis Re/code.
Nokia w 2016 roku powróci na rynek telefonów?

Z danych Re/code wynika, że pod koniec 2016 roku. Termin jest oczywiście nieprzypadkowy, ponieważ dopiero za nieco ponad rok Nokia będzie mogła wprowadzić do sprzedaży smartfony z własnym logo. Na razie zabrania tego umowa podpisana z firmą Microsoft, która od kilkunastu miesięcy jest właścicielem działu Nokia Devices and Services.

W momencie kiedy ów zapis przestanie obowiązywać, Nokia zaprezentuje serię smartfonów. Phone Arena sugeruje, że powinniśmy spodziewać się czegoś na kształt tabletu Nokia N1 działającego pod kontrolą mocno zmodyfikowanego systemu Android. Finowie najpewniej zaprojektują sprzęt i zadbają o oprogramowanie, a reszta zajmą się Chińczycy.

Wieści przeczą temu, co na temat Nokii mogliśmy słyszeć w ciągu ostatnich tygodni. Mam tutaj na myśli chęć pozbycia się działu HERE (związanego z mapami i nawigacją) oraz przejęcie firmy Alcatel-Lucent - wszystko po to, aby zająć się sieciami, czyli tym co w tej chwili przynosi Nokii największy zysk.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
koneton
koneton
29 kwietnia 2015, 09:09
Nazwa Lumia prawdopodobnie została sprzedana, więc będzie musiała nazywać się inaczej. Podejrzewam, że nowe telefony/tablety będą oparte o otwarte platformy, a nie na zamkniętym Windows.
avatar
~Anonim
29 kwietnia 2015, 09:07
koneton: Czyli znowu (zamiast "Microsoft Lumia") była by "Nokia Lumia"? :oczy: To by było fantastycznie. "Nokia" miała dobre telefony.
koneton
koneton
29 kwietnia 2015, 08:10
Dawidzie - Nokia skończyła ze smartfonami w momencie sprzedaży tego działu firmie Microsoft. W 2016 może już powrócić, jeżeli będzie chciała. Mając swoją dobrą markę, na pewno chętnie to wykorzysta.
avatar
~Anonim
28 kwietnia 2015, 17:06
Czyżby? :oczy:  Zapraszam do lektury {KLIK} [http://pclab.pl/news63417.html]. Tam wyraźnie napisali, że "Nokia DEFINITYWNIE kończy ze smartfonami".
koneton
koneton
28 kwietnia 2015, 12:58
Dawidzie, PLOTKA to tylko jeden z elementów marketingu. Jak już Ci pisałem, oficjalnie powrotu teraz ogłosić nie mogą. Dlatego będziesz miał plotki i wycieki nowych modeli przez cały 2015 rok, by wzbudzić u ludzi ciekawość i mieć darmową reklamę.
avatar
~Anonim
28 kwietnia 2015, 12:52
Nie! Raczej chodzi o to, że nie planują powrotu na rynek, a poprzednia informacja o rzekomym powrocie, to była zwyczajna PLOTKA.
koneton
koneton
28 kwietnia 2015, 08:56
Prawdopodobnie obecna umowa z Microsoftem zabrania im reklamy telefonów pod własnym logo, więc oficjalnie muszą temu zaprzeczać. Nokia ma tak dobrą markę, że na pewno będzie chciała jej użyć w przyszłości.
avatar
~Anonim
28 kwietnia 2015, 06:15
Witam! To już nie wiadomo, które info jest prawdziwe - i komu wierzyć :oczy: . Tutaj [http://www.dobreprogramy.pl/Nokia-nie-planuje-powrotu-na-rynek-telefonow-komorkowych,News,62622.html] napisali coś zdecydowanie przeciwnego.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto