A A A

Nowa karta w mapach Google

12 listopada 2019, 07:30
Użytkownicy aplikacji na Androida otrzymają kolejną funkcję społecznościową – edycję profilu.
Nowa karta w mapach Google

Do tej pory za pomocą map Google mogliśmy wykonywać kilka czynności umożliwiających innym użytkownikom śledzenie naszych poczynań: od udostępniania lokalizacji po ocenę odwiedzonych miejsc. Najnowsza zmiana dotycząca społeczności tworzonej wokół map Google dotyczy edycji profilu użytkownika. Każdy, kto korzysta z aplikacji na urządzeniu z systemem Android, będzie mógł skonfigurować swój profil, widoczny dla innych użytkowników map.

Dotychczasowe ustawienia obejmowały widoczność statystyk i punktacji zdobytej przez osoby biorące udział w programie „Lokalni przewodnicy Google". Teraz usługa została poszerzona o możliwość edycji profilu: zmiany imienia i nazwiska, zdjęcia oraz krótkiej notki biograficznej. Można także przestawić widoczność wpisów w mapach Google – od tej pory mogą one zostać ukryte na profilu, jednak będą wyświetlane bezpośrednio na stronie map miejsca, którego dotyczą.

Wszystkie opublikowane opinie i dodane zdjęcia będą dostępne tak jak dotychczas, czyli w oddzielnej karcie. Można je bezpośrednio stamtąd edytować lub usuwać. Do tego dojdzie opcja udostępniania profilu lokalnym firmom.

Pozostaje czekać na wdrożenie aktualizacji na wszystkich urządzeniach z systemem Android. Na razie nie wiadomo, czy zmiany zostaną wprowadzone także dla użytkowników iOS-a.

fot. 9to5Google

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto