A A A

Nowa metoda łamania zabezpieczeń w telefonach Apple'a

5 marca 2020, 12:20
Zabezpieczenia iPhone'a można złamać za pomocą smartfona z Androidem.
Nowa metoda łamania zabezpieczeń w telefonach Apple'a

Hakerom udało się opracować nową metodę łamania zabezpieczeń iPhone'ów z zainstalowanym iOS-em 13. W serwisie Reddit ukazało się nagranie prezentujące metodę nazwaną Checkra1n. Pozwala ona wykonać jailbreak iPhone'a za pomocą zrootowanego (zalogowanego na konto administratora) telefonu z systemem Android. Operacja pozwala znacząco zwiększyć uprawnienia użytkownika w systemie i umożliwia np. korzystanie z aplikacji spoza App Store. Może się jednak wiązać z większym na rażeniem na utratę danych.

Jailbreak systemu jest możliwy z powodu luki sprzętowej występującej w modelach iPhone'a od 5s aż do X. Z tego względu teoretycznie operacja powinna być wciąż możliwa po aktualizacji systemu. Proces można też łatwo odwrócić. Zabezpieczenia systemowe są przywracane poprzez zrestartowanie smartfona. Telefony wystarczy spiąć ze sobą odpowiednim kablem i zrealizować kilka instrukcji opisanych przez twórców narzędzia na ich stronie. Cała operacja nie wygląda na skomplikowaną.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto