A A A

Nowa wersja ASUS GeForce GTX 680

4 grudnia 2012, 08:44
Nowa wersja ASUS GeForce GTX 680

GeForce GTX 680 DirectCU II debiutuje w nowej 2-slotowej odsłonie i ze zwiększoną dawką pamięci – 4GB GDDR5. Do tej premiery dołącza GeForce GTX 670 DirectCU II w edycji 4GB pamięci. Obie karty dostępne są ze specjalnymi kodami, które pozwalają pobrać za darmo jedną z pięciu gier Ubisoft.

Nowe wersje kart GeForce GTX 680 i GTX 670 DirectCU II są taktowane zegarem 6008MHz i oferują 4GB pamięci graficznej GDDR5 – to dwukrotnie więcej niż ich poprzedniczki. Dzięki 4GB pamięci mogą obsłużyć rozdzielczość WQHD (2560 x 1440), która w przyszłości może stać się standardem. Mniejszych rozmiarów system chłodzący DirectCU II w modelu GTX 680 dalej charakteryzuje się wysoką wydajnością i cichą pracą, ale wymaga jedynie dwóch wolnych złączy. Dzięki temu karta pasuje do większej liczby dostępnych na rynku obudów.

Najnowszy design DirectCU II nie sprowadza się do samego pomniejszenia poprzedniej wersji rozwiązania DirectCU. Miedziane przewody cieplne zostały tu ułożone w kształt dwóch liter "S" i jednej litery "U". Zoptymalizowany układ SSU znacznie lepiej wykorzystuje możliwości przewodzących ciepło przewodów, które dodatkowo zostały pokryte niklem, aby zapobiec utlenianiu. Przewody cieplne bezpośrednio stykają się z procesorem graficznym, dzięki czemu zwiększają wydajność chłodzenia. Nowe przewody w połączeniu z aluminiowymi radiatorami, skracają drogę, jaką musi przebyć ciepło i, w porównaniu do poprzednich wersji, dwukrotnie zwiększają ilość rozpraszanego ciepła przy tej samej powierzchni. W rezultacie, nowa wersja GeForce GTX 680 DirectCU II zachowuje dotychczasową wydajność DirectCU, w tym o 20% niższą temperaturę oraz trzykrotnie cichszą pracę urządzenia.

W najnowszych kartach nie mogło zabraknąć także systemu cyfrowej regulacji zasilania ASUS DIGI+ VRM oraz wytrzymałych komponentów Super Alloy Power, które zwiększają stabilność i przedłużają żywotność urządzenia. Równie pomocnym rozwiązaniem jest GPU Tweak, który oferuje intuicyjny interfejs dający dostęp do opcji regulacji karty.

Dodatkowo Nowe karty GeForce GTX 680 i GTX 670 DirectCU II biorą udział w niedawno rozpoczętej promocji firmy ASUS i Ubisoft. Przy każdorazowym zakupie karty, klienci mogą za darmo pobrać z UBIshop jedną z pięciu gier: „Assassin’s Creed III”, „I Am Alive”, „Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas 2”, „Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction” oraz „R.U.S.E”.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto