A A A

Nowe funkcje Teams

9 lipca 2020, 16:30
Użytkownicy wkrótce skorzystają z wielu udoskonaleń platformy komunikacyjnej.
Nowe funkcje Teams

Aktualizacje

Komunikator Teams zyskał na popularności, kiedy wiele osób przeszło na pracę zdalną w związku z epidemią koronawirusa. Od tamtej pory stale zwiększa się liczba użytkowników korzystających z platformy Microsoftu zarówno do celów prywatnych, jak biznesowych. Pracownicy za pośrednictwem aplikacji prowadzą rozmowy z klientami, organizują pracę i biorą udział w firmowych zebraniach. Z tego powodu Microsoft przyspieszył z działaniami mającymi na celu udoskonalenie komunikatora i wprowadzenie pomocnych funkcji.

Nowym trybem programu jest np. Together, który pozwoli na tworzenie wirtualnej przestrzeni dla większych grup (np. współpracowników). Awatary utworzone na podstawie zdjęć dodanych przez użytkowników będą osadzane na wirtualnej planszy, a sztuczna inteligencja przeniesie daną osobę na planszę i dostosuje miejsce spotkania – może ono przypominać np. kawiarnię bądź salę konferencyjną. Dzięki temu trybowi użytkownicy będą mogli pożegnać się z chaotycznymi okienkami wyskakującymi masowo podczas wideokonferencji prowadzonych w większych grupach.

Oficjalnie tryb ten ma wystartować w sierpniu br., a funkcja ma być otwarta dla wszystkich użytkowników komunikatora.

 

Dodatki

Kolejne zmiany dotyczą funkcji związanych z widokiem dynamicznym, filtrami wideo, raportami, reakcjami i transkrypcją na żywo oraz nowymi apkami współpracującymi z Microsoft Teams.

Ciekawie zapowiada się m.in. rozszerzenie Reflect, które zapewni liderom i nauczycielom lepszy sposób monitorowania nastrojów grup. Rozszerzenie będzie sugerowało pytania do ankiet, które dadzą dokładniejszy obraz samopoczucia i wrażeń dotyczących omawianych problemów. Z kolei opcje reakcji na żywo, znane z mediów społecznościowych, pozwolą dodawać emotki do wystąpień trwających w czasie rzeczywistym.

fot. Teams


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto