A A A

Nowe karty dźwiękowe dla graczy i nie tylko od firmy Asus

8 maja 2013, 08:20
Nowe karty dźwiękowe dla graczy i nie tylko od firmy Asus

Asus zaprezentował dwie nowe karty dźwiękowe - Xonar U7 i ROG Xonar Phoebus Solo. Pierwsza jest zasilanym z USB zewnętrznym urządzeniem ze wzmacniaczem sygnału słuchawek, a druga z kolei jest bogato wyposażoną kartą wewnętrzną PCI Express z linii Republic of Gamers.

ROG Xonar Phoebus Solo

Karta może współpracować z zestawem głośnikowym 7.1. Została wyposażona w osłonę EMI i ekskluzywną technologię Asus Hyper Grounding, zmniejszającą negatywny wpływ zakłóceń elektromagnetycznych, które występują w każdym komputerze stacjonarnym. Technologia ta powstała podczas prac nad płytami głównymi firmy. Charakteryzuje się wielowarstwowym obwodem drukowanym i systemem zasilania, który eliminuje zakłócenia elektroniczne pochodzące z pobliskich komponentów, eliminując zniekształcenia dźwięku. Dzięki wytrzymałemu przetwornikowi cyfrowo-analonowemu PCM1796, karta ROG Xonar Phoebus Solo zapewnia wyraźne brzmienie ze stosunkiem sygnału do szumu rzędu 118dB.

Gracze korzystający z zestawów słuchawkowych z pewnością docenią zastosowany w ROG Xonar Phoebus Solo wzmacniacz słuchawkowy TPA6120A2 z impedancją 600ohm. Kartę wyposażono również w technologię Dolby Home Theater v4 zapewniającą kinowe brzmienie zarówno z zewnętrznych głośników, jak i ze słuchawek. Obsługa DTS UltraPC II również przekłada się na wyższą jakość dźwięku niezależnie od zastosowania - w grach, filmach, czy muzyce.

Dodatkowo użytkownicy ROG Xonar Phoebus Solo mogą wybrać jeden z czterech profili, które dostosowują dźwięk do różnych gatunków gier: FPS, strategie czasu rzeczywistego, RPG i wyścigi. Dotychczasowych użytkowników ROG Xonar Phoebus zainteresuje z pewnością informacja, że również mogą skorzystać ze zoptymalizowanych profili dla gier i pakietu DTS UltraPC II – wystarczy tylko dokonać aktualizacji sterownika Phoebus.

Xonar U7

Dla osób, których nie zadowala jakość dźwięku w komputerze stacjonarnym lub laptopie firma Asus przygotowała gotowe rozwiązanie – zewnętrzną kartę dźwiękowa ze wzmacniaczem sygnału słuchawek, która może współpracować z zestawem głośnikowym 7.1 i przetwarza dźwięk o jakości do 24 bit / 192 kHz.

Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o graczach, którzy często korzystają z zestawów słuchawkowych, a realistyczny dźwięk jest dla nich niezwykle istotny. Zintegrowany wzmacniacz pozwala na maksymalne wykorzystanie możliwości najlepszych słuchawek dla graczy. Udogodnieniem jest wbudowany regulator głośności, z którego można korzystać bez przerywania gry, czy przechodzenia do menu gier. Służy on również jako przełącznik pomiędzy słuchawkami (przedni panel) i głośnikami (tylny panel).

Dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu dźwięku użytkownik dużo wyraźniej będzie słyszał swoich przeciwników i wszystkie efekty dźwiękowe. Nowa technologia Dolby Home Theater v4 zapewnia przestrzenne brzmienie i wyraźny głos. Producent zapewnia, ze karta doskonale sprawdzi się również przy słuchaniu muzyki i oglądaniu filmów, szczególnie tych wymagających dźwięku surround.

Xonar U7 łączy się z komputerem poprzez port USB i również z portu USB jest zasilany. Eliminuje to konieczność podłączenia osobnego zasilacza i ogranicza ilość kabli na biurku. Większość kompaktowych urządzeń audio oferuje gorsze parametry sprzętowe aby utrzymać niewielkie wymiary oraz pozwala korzystać z zestawu głośników w układzie 5.1., ze względu na ograniczone zasilanie. Tymczasem Xonar U7 wykracza poza te ograniczenia oferując, 7.1-kanałowy dźwięk. Odstęp sygnału do szumu (SNR) wynosi 114dB. W urządzeniu zastosowany został przetwornik cyfrowo-analogowy Cirrus Logic CS4398. Dodatkowo ekskluzywna technologia tworzenia obwodów drukowanych Hyper Grounding zapewnia skuteczną izolację sygnału, redukując zakłócenia i zniekształcenia mogące wynikać z przesłuchów.

Kompaktowe wymiary nowej karty dźwiękowej Asus sprawiają, że jest przenośnym urządzeniem ulepszającym dźwięk, które można ze sobą wszędzie zabrać. Działa od razu po podłączeniu, nie wymagając przy tym jakiejkolwiek instalacji i otwierania obudowy komputera.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Sinister
13 maja 2013, 18:58
Xonar U7 to dość pomysłowe rozwiązanie i chętnie bym sprawdził jak sie spisuje
avatar
studencik
8 maja 2013, 09:16
Co będę się rozpisywał, przytuliłbym tego ROG Xonar Phoebus Solo ;)
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto