A A A

Nowe płyty główne G1.Sniper 5 oraz G1.Sniper M5

12 czerwca 2013, 12:05
Nowe płyty główne G1.Sniper 5 oraz G1.Sniper M5

Gigabyte przygotowując ofertę płyt głównych wspierających obsługę procesorów Intel 4tej generacji (LGA 1150) nie zapomniał o profesjonalnych graczach oraz fanach najwyższej wydajności. Specjalnie dla nich powstały dwa modele (trzeci jest w przygotowaniu) z serii G1.Killer.

Gigabyte Amp-Up Audio

Po raz pierwszy w historii Gigabyte wyposażył płyty główne dla graczy w tak zaawansowany układ audio. W jego skład wchodzi nie tylko najwyższej jakości karta dźwiękowa Creative, lecz również kondensatory audio marki Nichicon, wzmacniacz słuchawkowy oraz pokryte warstwą złota złącza audio. Co więcej, płyty główne z serii G1-Killer to pierwsze na świecie konstrukcje posiadające możliwość samodzielnej wymiany wzmacniacza. Użytkownicy mogą wybierać z pośród kilku różnych jego typów. Każdy z nich posiada indywidualne właściwości, a dodatkowe można kupić w sklepach komputerowych.

Creative Sound Core3D i SoundBlaster i SBX ProStudio

G1.Sniper 5 oraz G1.Sniper M5 posiadają na pokładzie wysokiej jakości kartę dźwiękową Sound Core3D marki Creative. Jest to wielordzeniowy procesor dźwięku i głosu, który integruje wydajne przetworniki DSP i wysokiej jakości kodek analogowy w jednym układzie. Procesory Sound Core3D zawierają algorytmy DSP sterujące obróbką sygnału CrystalVoice i korekcją odtwarzania THX TruStudio Pro, a także dodatkowe zaawansowane algorytmy dźwiękowe.

Modele z serii G1.Killer wyposażono w wysokiej jakości kartę dźwiękową Creative Soundblaster z ze wsparciem dla technologii EAX Advanced HD 5.0, Creative ALchemy, VoiceFX, SBX Surround a także SBX ProStudio. Jest to zbiór technologii audio, które znacząco podnoszą jakość dźwięku w grach, muzyce i filmach.

Gigabyte Dual LAN

Płyta główna G1.Sniper 5 posiada również dwie zaawansowane karty sieciowe (Qualcomm Atheros Killer E2200 oraz Intel). Producent zapewnia, że zapewniają one stabilne połączenie z siecią, które niezbędne jest zwłaszcza w grach online. Technologia Advanced Stream Detect, automatycznie identyfikuje i nadaje najwyższy priorytet aplikacjom wymagającym stabilnego połączenia sieciowego natomiast Killer Network Manager pozwala użytkownikom na samodzielne kontrolowanie, jaki procent pasma połączenia internetowego jest aktualnie wykorzystywany i które z aplikacji korzystają z niego w danym momencie.

Wydajny układ chłodzenia

Rozbudowany system chłodzenia zbudowany z radiatorów, przewodów cieplnych oraz cichego, zintegrowanego wentylatora ma zagwarantować niską temperaturę płyty głównej nawet przy bardzo dużym obciążeniu. Układ chłodzenia został dodatkowo wyposażony w blog wodny, by zapewnić jeszcze bardziej wydajne odprowadzanie ciepła z newralgicznych miejsc na płycie głównej jak sekcja CPU VRM.

Płyta główna G1.Sniper 5 została także wyposażona w 9 strategicznie rozmieszczonych złącz wentylatorów. Jedno z nich umożliwia podłączenie wentylatora bloku wodnego, który można ustawić na maksymalną prędkość obrotową. Indywidualne czujniki pozwalają łatwo kontrolować temperaturę z pomocą oprogramowania Gigabyte EasyTune lub poprzez BIOS.

Gigabyte Ultra Durable 5 Plus

Technologia Ultra Durable 5 Plus zapewnia bezawaryjną, wydajną pracę płyty głównej, wydłużają jej żywotność oraz zwiększają możliwości overclockingu. Ultra Durable 5 Plus to przede wszystkim najwyższej jakości komponenty, zaawansowane układy scalone IR3550 PowIRstage zastosowane w układzie zasilania CPU, podwójna ilość miedzi w PCB jak również rozszerzone możliwości obsługi portów USB 3.0.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto