A A A

Nowość od Zyxel – adapter PLA5236

7 grudnia 2016, 07:30
Zyxel prezentuje najnowszy wzmacniacz sygnału bezprzewodowego PLA5236. Urządzenie zwiększa zasięg połączeń bezprzewodowych oraz ethernet poprzez gniazdka elektryczne.
Nowość od Zyxel – adapter PLA5236

Zyxel PLA5236 to model hybrydowy z obsługą zarówno technologii bezprzewodowej, jak i ethernet. Urządzenie obsługuje standard bezprzewodowy 802.11ac, który uwalnia pełną prędkość nowoczesnych gadżetów takich jak iPhone 7 czy iPad Pro. Optymalny zasięg sieci bezprzewodowej zapewniają dwie zewnętrzne i regulowane anteny. Natomiast dwa porty ethernet umieszczone pod spodem adaptera PLA5236 umożliwiają połączenia przewodowe z konsolą do gier wideo, odtwarzaczem Blu-ray, dekoderem, inteligentnym telewizorem czy z laptopem.

Instaluj, łącz, zarządzaj i monitoruj z poziomu aplikacji mobilnych

Pierwsze uruchomienie urządzeń może być bardzo czasochłonne. Zyxel opracował kompleksową aplikację mobilną wspierającą zarządzanie adapterem PLA5236 tak, aby użytkownicy bez problemu mogli zastosować dosłownie każdy scenariusz instalacji.

Aplikacja Zyxel Easy Setup App działa jak animowana instrukcja i pozwala na intuicyjną instalację krok po kroku. Trzy kliknięcia w sekcji konfiguracji sieci bezprzewodowej ułatwiają użytkownikom odszukanie poprawnej nazwy SSID i hasła bez konieczności wprowadzania skomplikowanych i długich sekwencji znaków. Z kolei aplikacja Zyxel ONE Connect App pozwala kontrolować całą sieć domową, tymczasowych użytkowników sieci bezprzewodowej, umożliwia aktywację kontroli rodzicielskiej oraz konfigurację wszystkich podłączonych urządzeń w tym samym czasie.

Wyższy poziom wydajności wraz z obsługą technologii HomePlug AV2

Zyxel PLA5236 wykorzystuje technologię HomePlug AV2, która oferuje o 20% wyższą prędkość w porównaniu z poprzednim standardem HomePlug AV. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie do odtwarzania strumieni wideo 4K i do grania w wymagające gry sieciowe.

Adaptery powerline działają w parach. Zyxel zaleca łączenie modeli PLA5236 z gigabitowym adapterem 1000 Mbps PLA5206 v2, który posiada dwa gigabitowe porty ethernet. Zyxel posiada kompleksowe portfolio adapterów powerline w tym bezprzewodowe modele hybrydowe, adaptery z wbudowanym gniazdkiem i modele z obsługą technologii HomePlug AV2.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto