A A A

Nowy odtwarzacz multimedialny - The Little Black Box

8 lipca 2013, 08:10
Nowy odtwarzacz multimedialny - The Little Black Box

Spółka Human Media zaprezentowała nowy odtwarzacz multimedialny trafiający właśnie do jej oferty. The Little Black Box (małe czarne pudełko) to nowy odtwarzacz multimedialny brytyjskiego producenta Azure Horizons Technology.

Bazujące na systemie Linux urządzenie wyposażono w sprawdzone rozwiązania oparte na oprogramowaniu XBMC Media Center. Gwarantuje ono komfortową obsługę wszelkich plików multimedialnych znajdujących się na dyskach i komputerach sieciowych, w pamięciach USB oraz w internecie. Producent zadbał o pełną integrację oprogramowania ze sprzętem, przez co odtwarzacz jest w stanie uruchomić dowolne materiały audio i wideo (włączając w to obrazy ISO płyt Blu-ray) wraz z obsługą wielokanałowych formatów dźwięku kinowego.

Dla wygody, do zestawu dołączony jest zaawansowany, radiowy dwustronny pilot zdalnego sterowania wyposażony m.in. w klawiaturę alfanumeryczną. Urządzenie może też być w pełni obsługiwane przez aplikacje uruchamiane na urządzeniach mobilnych. System automatycznie kataloguje, pobiera i uzupełnia informacje o filmach na podstawie danych z internetu, odnajduje zwiastuny, okładki i inne informacje, pozwalając użytkownikowi skupić się na istocie multimediów - czystej radości ze słuchania i oglądania.

Rozwijane od wielu lat oprogramowanie XBMC wyznacza obecnie standardy w zakresie optymalnego zarządzania oraz obsługi plików multimedialnych i zasobów sieciowych. Niezależność od komputera PC i integracja oprogramowania z odtwarzaczem multimedialnym otwiera przed użytkownikami nowe możliwości dostępu i katalogowania zbiorów, wprowadza bardzo atrakcyjną formę prezentacji zasobów przy zachowaniu intuicyjnej i szybkiej obsługi, także przez niezaawansowanych użytkowników.

Płaska, czarna obudowa urządzenia kryje szybki procesor ARM A9 i układ graficzny Mali400 odpowiedzialny za płynna obsługę interfejsu, animacji, przezroczystości i efektów 3D. Platforma sprzętowa w połączeniu z systemem Linux, ukrytym pod dobrze zoptymalizowaną wersją programu XBMC Media Center, zapewnia komfortową obsługę, atrakcyjne wizualnie menu ekranowego, odtwarzanie filmów SD i FullHD, napisów do filmów, seriali, zdjęć i muzyki z nośników USB oraz dysków sieciowych. Lista obsługiwanych formatów wideo obejmuje kilkanaście najpopularniejszych standardów, m.in. H.264, VC-1, WMV, M2TS, RMVB, MKV, MOV, FLV, DivX, Xvid i BD-ISO/DVD-ISO. Obsługiwane są także pliki zarchiwizowane RAR i ZIP. Podczas przeglądania zasobów użytkownik ma do wyboru aż 8 standardowych widoków prezentujących listy plików w sposób graficzny, płasko lub z efektami głębi (3D). Wygląd i graficzna forma menu ekranowego może być w prosty sposób zmieniana przez przełączanie "skórek" powszechnie dostępnych w internecie.

Możliwości urządzenia rozszerza wbudowana przeglądarka stron internetowych, której obsługa jest bardzo prosta za sprawą dołączonego do zestawu, zaawansowanego pilota zdalnego sterowania. Odtwarzacz obsługuje technologię flash pozwalając na dodawanie nowych modułów i aplikacji w przyszłości.

Urządzenie wyposażono w wyjście HDMI obsługujące rozdzielczości FullHD (w tym kinowy tryb 24p) służące do podłączenia odbiornika TV lub amplitunera kina domowego, złącze USB dla zewnętrznych pamięci lub napędu CD/DVD, analogowe wyjścia audio i wideo, złącze sieci LAN oraz wewnętrzną kartę WiFi standardu 802.11bgn. Wbudowana pamięć 4GB jest używana przez oprogramowanie XBMC i może być też częściowo wykorzystana przez użytkownika.

Do pracy w sieci The Little Black Box wykorzystuje standardowe protokoły Samba, NFS i UPnP zapewniając pełną integrację z sieciowym sprzętem domowym. Aplikacje sterujące dostępne dla urządzeń mobilnych z systemem iOS i Android pozwalają na pełną kontrolę urządzenia, zdalne uruchamianie odtwarzania plików oraz przeglądanie dostępnych zasobów. Odtwarzacz jest także zgodny ze standardem AirPlay. Zainstalowane oprogramowanie jest dostępne w ponad 30 językach, także w języku polskim.

Cena detaliczna odtwarzacza The Little Black Box wynosi 549 zł. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją. Pierwsze egzemplarze odtwarzacza trafią do sklepów w połowie lipca.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto