A A A

Nowy patent Samsunga

8 kwietnia 2020, 15:35
Koreański producent opatentował ekran, w którym zaokrąglone są wszystkie cztery boki.
Nowy patent Samsunga

W konstrukcji przyszłego telefonu zostaje niewiele miejsca na przyciski.

Zakrzywienia ekranu w czterech miejscach (lewa i prawa strona, góra i dół) sprawiają, że ramki widoczne są tylko w rogach telefonu. Jego wzmocnione narożniki, czyli miejsca najbardziej narażone przy upadkach, mają za zadanie go chronić. Przy takiej konstrukcji przyszłego urządzenia nie pozostaje w nim dużo miejsca na przyciski. Nawet port USB wymaga specjalnego wgniecenia. Nie ma też mowy o tym, by umieścić na ekranie aparat fotograficzny.

 

Nowy wzór, stary pomysł

Samsungowi można zarzuć, że podobny wyświetlacz z czterema zakrzywieniami zrobił już Huawei w modelu Mate 30. Tam jednak te zaokrąglenia były mniejsze, niż proponują Koreańczycy, gdyż przewidziano więcej miejsca na przyciski.

Projekt wpisany w marcu br. na listę patentów Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) może świadczyć o tym, że wkrótce normą staną się wyświetlacze zakrzywione ze wszystkich stron. A to spowoduje, że zapomnimy o fizycznych klawiszach – będą tylko wirtualne, umieszczone na ekranach.

fot. Samsung

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto