A A A

Nowy router z funkcją chmury od Asusa

21 lutego 2013, 12:12
Nowy router z funkcją chmury od Asusa

Asus zaprezentował bezprzewodowy router RT-N14U, który nie tylko dobrze wygląda, ale wyróżnia się atrakcyjną ceną i funkcją AiCloud.

Zaprojektowany z myślą o zastosowaniach domowych RT-N14U obsługuje połączenia 300Mbit/s 802.11n Wi-Fi. Wyposażony został w port USB pozwalający na podłączenie do adapterów 3G/4G, zewnętrznych pamięci masowych i drukarek. Może bez problemu działać jako serwer drukarki i FTP lub jako zapasowe urządzenie sieci komórkowych dzięki łączności LAN i WAN.

Dostęp do pełnej funkcjonalności chmury

Asus AiCloud jest dostępny w niektórych wersjach interfejsu AsusWRT i wymaga routerów z portem USB. Do tej pory tylko w najwyższe modele routerów były konfigurowane, by obsługiwać tę funkcję. Sytuacja zmienia się wraz z wprowadzeniem RT-N14U, który również oferuje dostęp do chmury, a reprezentuje średnią półkę cenową.

Użytkownik otrzymuje pełny dostęp do chmury z dużą ilością funkcji przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa i prywatności. AiCloud pozwana na synchronizowanie, udostępnianie, strumieniowanie oraz daje dostęp do zawartości znajdującej się na podłączonym dysku z dowolnego miejsca. Usługa jest kompatybilna z systemami iOS, Android i Windows. Bez problemu łączy się z usługą WebStorage i umożliwia udostępnianie plików za pomocą linków. Można je wysyłać poprzez email, SMS oraz popularne aplikacje typu WhatsApp i LINE.

Przyjazne oprogramowanie

Intuicyjny interfejs AsusWRT zapewnia 30-sekundową konfigurację oraz monitorowanie i zarządzanie domową siecią. Użytkownik za pomocą jednego kliknięcia może ustawić funkcję QoS, czyli dostosować do swoich potrzeb przepustowość w oparciu o typ połączenia, liczbę urządzeń sieciowych i uruchomionych aplikacji. Panel graficzny ułatwia dostęp do narzędzi, które umożliwiają szybkie mapowanie sieci, konfigurację drukarek, udostępnianie plików i ustawienie kontroli rodzicielskiej, czyli m.in. na blokowanie dostępu do określonych stron internetowych i plików. Nowy router wyposażono również w oprogramowanie Download Master pozwalające na pobieranie zawartości bezpośrednio na podłączoną do routera pamięć masową USB, nawet po wyłączeniu komputera. Możliwe jest też zdalne zarządzanie pobieraniem, a interfejs AsusWRT ułatwia udostępnianie sieci dla gości w łatwy i bezpieczny sposób.

Elegancki design

RT-N14U reprezentuję linię Black Diamond, która wyróżnia się wyjątkowym, kruczo czarnym i eleganckim wykończeniem. Do tej pory taki design dostępny był w najwyższych modelach routerów Asus. Zastosowanie anten wewnętrznych dodatkowo usprawnia RT-N14U, a dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie można ustawić poziomo lub pionowo za pomocą dołączonej podstawki.

Firma Asus planuje wprowadzić nowe urządzenie do Polski w marcu 2013. Sugerowana cena detaliczna: 200 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto