A A A

Ochrona Hasła - nowe rozszerzenie Google Chrome

30 kwietnia 2015, 14:30
Google uruchomiło darmowe rozszerzenie – Ochrona Hasła – umożliwiające skuteczne zabezpieczenie kont Google oraz Google Apps.
Ochrona Hasła - nowe rozszerzenie Google Chrome

Po zainstalowaniu i uruchomieniu rozszerzenia Ochrona Hasła, przeglądarka Chrome zapamiętuje zaszyfrowane hasło do konta. Jak zapewnia Google - zostanie ono zachowane wyłącznie do celów bezpieczeństwa i nikomu innemu nie będzie udostępniane. W momencie kiedy użytkownik zacznie wpisywać hasło na stronie, która nie jest oficjalną stroną logowania do konta Google - Ochrona Hasła wyśle specjalne ostrzeżenie.

Rozszerzenie jest także dostępne dla użytkowników Google for Work, w tym również dla Google Apps i Drive for Work. Ponadto administrator może zainstalować Ochronę Hasła dla wszystkich użytkowników w domenach, którymi zarządza i otrzymywać powiadomienia gdy rozszerzenie wykryje problem. To pomaga wykryć ataki cyberprzestępców próbujących włamać się na konta pracowników, a także zmniejszyć ilość ponownie wykorzystywanych haseł.

Aby zainstalować Ochronę Hasła należy wejść na Chrome Web Store.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto