A A A

Oczyszczacz powietrza w formie... naszyjnika

28 stycznia 2020, 12:40
Jego działanie jest oparte na obecności dużej liczby jonów ujemnych, które wiążąc się ze szkodliwymi cząsteczkami, ściągają je na ziemię.
Oczyszczacz powietrza w formie... naszyjnika

Jak wskazują wyniki badań naukowców z Moguncji, opublikowane na łamach European Heat Journal, zanieczyszczenie powietrza przyczynia się do tego, że rocznie umiera prawie 9 milionów osób.

Nic więc dziwnego, że popularność domowych oczyszczaczy powietrza nie maleje. Na fali zapotrzebowania na kolejne środki do walki z zanieczyszczeniami opracowywane są sprzęty przenośne, które pomagają filtrować szkodliwe cząsteczki.

Badacze z firmy Ible Technology opracowali przenośny filtr powietrza, który jest noszony blisko narządów oddechowych. Urządzenie przypomina naszyjnik, a działa poprzez wychwytywanie szkodliwych cząsteczek znajdujących się w pobliżu twarzy. Filtr  łączy je w większe cząstki, przez co stają się na tyle ciężkie, że opadają na ziemię, opuszczając naszą strefę oddychania. Jak wspomina przedstawicielka koncernu Elaine Lin, urządzenie podczas przemieszczania się użytkownika wychwytuje 70-80% zanieczyszczeń, a podczas stania w miejscu działa z ponad 93-procentową skutecznością.

Technologia wykorzystana w oczyszczaczu to jonizacja. Jonizatory emitują 20 milionów jonów na centymetr sześcienny i eliminują z powietrza bakterie, alergeny i cząsteczki szkodliwe dla układu oddechowego.  Jak wspomina producent, naszyjnik firmy Ible usuwa niemal 100% pyłów PM2,5.

fot. Ible Technology


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto