A A A

Opera GX dodaje... dynamiczną oprawę muzyczną

17 września 2020, 09:30
Twórcy Opery pokazują, że grunt to być kreatywnym.
Opera GX dodaje... dynamiczną oprawę muzyczną

Wszystko gra!

 

Opera GX, reklamowana jako pierwsza gamingowa przeglądarka, zaskakuje aktualizacją. Jej twórcy zdecydowali się zaimplementować dynamiczny podkład muzyczny. Dźwięk jest przy tym dopasowywany do poziomu aktywności użytkownika.

Za opracowanie efektów muzycznych odpowiadają autorzy gry Gris – Ruben Rincón z zespołem Berlinist. Skomponowali oni ambientową ścieżkę muzyczną, która ma na celu poprawę koncentracji użytkownika. Podczas aktywnego przeglądania stron, klikania i pisania dźwięk staje się bardziej dynamiczny, a zwalnia gdy nic nie robimy. Twórcy zapewniają, że tło muzyczne nie będzie uciążliwe.

 

Nie tylko dźwięk

 

Oprócz tego zdecydowano się też wzbogacić boczny pasek Opery (skrót do komunikatorów takich jak Discord, Twitch, WhatsApp, Messenger czy Instagram) o skrót do Twittera. Twórcy zapewniają, że mają dużo więcej pomysłów, prawdopodobne jest między innymi dodanie nowych motywów muzycznych, jeżeli pomysł spodoba się użytkownikom.

fot. Opera


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto