A A A

Panasonic AW-HE60S/H i AW-HE2 - nowe telewizyjne kamery HD

12 listopada 2012, 12:10
Panasonic AW-HE60S/H i AW-HE2 - nowe telewizyjne kamery HD

Panasonic zaprezentował trzy nowe kamery stworzone na potrzeby realizacji telewizyjnych, takich jak programy informacyjne czy reality-show. Zdalnie sterowane modele AW-HE60S i AW-HE60H, dzięki funkcji monitoringu IP, mogą transmitować obraz do 14 urządzeń odbiorczych jednocześnie.

Panasonic AW-HE60S i AW-HE60H to zintegrowane kamery stworzone na potrzeby zautomatyzowanych studiów telewizyjnych programów informacyjnych oraz realizacji programów typu reality-show. Dzięki funkcji monitoringu IP urządzenia mogą transmitować obraz jednocześnie do 14 urządzeń odbiorczych, takich jak laptop czy komputer stacjonarny. Dodatkowo, panel zdalnego sterowania AW-RP50 umożliwia sterowanie nawet 100 kamerami w tym samym czasie. Oba modele posiadają matrycę Full-HD MOS w rozmiarze 1/3 cala oraz 18-krotny zoom optyczny. Kamery mogą pracować w formatach HD i SD. Urządzenia wyposażone zostały w Poszerzony Zakres Kontrastu Dynamicznego (DRS), który umożliwia kompensację słabych warunków oświetleniowych, hybrydową redukcję szumów (Hybrid DNR) oraz możliwość widzenia obrazu w podczerwieni. AW-HE60S i AW-HE60H umożliwiają panoramowanie w zakresie ± 175 stopni i przechylania między +90 i -30 stopni.

Zintegrowana kamera AW-HE2 to budżetowy model, wyposażony w 14-megapiksleową matrycę MOS typu 1/2.33. Urządzenie wyposażone jest w 2-krotny inteligentny zoom cyfrowy oraz funkcje elektronicznego kadrowania obrazu. Rejestracja może odbywać się w formatach HD i SD, urządzenie zapewnia także wsparcie Full HD w trybie progresywnym (1080p). Kamera może być zdalnie sterowana za pomocą panelu AW-RP50.

W Polsce kamery AW-HE60S, AW-HE60H i AW-HE2 będą dostępne u Autoryzowanych Partnerów Panasonic od listopada 2012 roku w sugerowanej cenie 20 004,6 złotych netto, 14 548,8 złotych netto oraz 3 723,8 złotych netto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto