A A A

Panasonic LUMIX G6 - zaawansowany bezlusterkowiec

1 lipca 2013, 16:17
Panasonic LUMIX G6 - zaawansowany bezlusterkowiec

Jednoobiektywowy, bezlusterkowy aparat cyfrowy firmy Panasonic, LUMIX G6, przeznaczony dla bardziej wymagających użytkowników jest już dostępny w Polsce.

Aparat LUMIX G6 został wyposażony w nowy przetwornik obrazu Live MOS oraz procesor Venus Engine, co umożliwia uzyskanie czułości na poziomie ISO 3200 (tryb automatyczny), a maksymalnie ISO 25600 (tryb rozszerzony).

Szybki układ autofokusa oraz funkcje „Accurate AF” i „Low Light AF” pozwalają zachować ostrość fotografowanego obiektu, nawet gdy jest on w ruchu. Ponadto, korzystając z dostępnego w aparacie trybu szybkich zdjęć seryjnych – działającego z prędkością siedmiu klatek na sekundę (kl./s) w pełnej rozdzielczości – można seriami robić zdumiewająco wyraźne zdjęcia dynamicznym obiektom.

Dzięki odpowiednim parametrom przetwornika i procesorowi Venus Engine, aparat umożliwia nagrywanie filmów Full HD (1080, 50p) z dźwiękiem stereo. Pozwala to na nagrywanie w profesjonalnej jakości z minimalnym poziomem szumów. LUMIX DMC-G6 udostępnia formaty wyjściowe AVCHD Progressive i MP4 oraz szeroki wybór ustawień kompresji i zgodności.

Dodatkowo, funkcje Wi-Fi i NFC (Near Field Communication) mają ułatwiać zdalne fotografowanie przy użyciu tabletu lub smartfona, przesyłanie zdjęć oraz udostępnianie ich znajomym przez internet.

Aparat LUMIX DMC-G6 jest już dostępny w sprzedaży. Jego rekomendowana cena detaliczna waha się od 3099 zł do 4999 zł w zależności od zestawu.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Ali in the house
21 października 2013, 14:20
Dlaczego nie piszecie o najnowszym maleństwie Panasonic - Lumix GM1?
avatar
lajkonik12
4 lipca 2013, 23:51
Planujecie jakis test tego Panasonica???
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto