A A A

Pierwszy na świecie tablet gamingowy

10 stycznia 2013, 09:13
Pierwszy na świecie tablet gamingowy

Razer przedstawia pierwsze na świecie urządzenie łączące cechy tabletu, PC i konsoli.

Pierwsze koncepty Razer Edge, znane wówczas jako Projekt Fiona, zostały zaprezentowane w styczniu 2012 r. podczas targów CES. Już wtedy prototyp pierwszego na świecie tabletu dla graczy cieszył się wielkim uznaniem, a urządzenie otrzymało nagrodę CNET „Best of CES 2012” przyznawaną w plebiscycie przez samych graczy.

Pierwszy na świecie gamingowy tablet został zaprojektowanych przez samych graczy w procesie crowdsourcingu, w którym miliony osób miały okazję zadecydować o finalnej specyfikacji Edge. Firma Razer zdecydowała, że to właśnie społeczność graczy wybierze optymalny hardware, gabaryty czy nawet przedział cenowy, oddając swoje głosy, komentując i zgłaszając pomysły m.in na stronach internetowych.

Dzięki procesorowi Intel Core oraz wydajnej karcie grafiki NVIDIA GeForce, Razer Edge ma sobie poradzić nawet z najnowszymi grami, zachowując ich pełną funkcjonalność. Warto dodać, że obsługa systemu Windows 8 i architektury Intel umożliwą natywną obsługę szerokiej gamy najnowszych gier, bez konieczności portowania, czy dodatkowej optymalizacji.

Dzięki czterem trybom pracy: trybowi tabletu, trybowi laptopa z dołączaną klawiaturą, dołączanym kontrolerom i stacji dokującej, Razer Edge zyska na funkcjonalności, a każdy z graczy wykorzysta go w odpowiedni dla siebie sposób. Tryb tabletu pozwoli wykorzystać intuicyjną obsługę dotykiem Windows 8. Opcjonalna przystawka z klawiaturą (Q3 2013) pozwoli na komfort pracy znany wszystkim posiadaczom laptopów i dodatkowo będzie zawierała wbudowaną, odłączaną baterię 40Wh. Dzięki opcjonalnym kontrolerom wyposażonym w analogi i funkcję wibracji, gracze przemienią Razer Edge w konsolę do gier.

Razer Edge może także zostać podłączony do stacji dokującej i stać się tym samym częścią domowego systemu rozrywki. Stacja zaoferuje trzy dodatkowe porty USB 2.0, port HDMI 1.4 oraz złącza mic-in i audio-out. W tym trybie, Razer Edge stanie się pełnowartościowym komputerem PC, który dodatkowo można podłączyć do ekranu TV i obsługiwać za pomocą dowolnych urządzeń peryferyjnych Razer.

Urządzenie będzie dostępne w dwóch modelach: standardowym Razer Edge i Razer Edge Pro. Podstawowa wersja zostanie wyposażony w procesory Intel Core i5, GPU NVIDIA GT640M LE, 4 GB pamięci DDR3 RAM i dysk SSD o pojemności 64GB. Razer Edge Pro z kolei będzie posiadał mocniejszy procesor Intel Core i7, GPU NVIDIA GT640M LE, 8GB pamięci DDR3 RAM oraz dysk SSD o pojemności 128GB lub 256GB. Oba modele będą dostępne w sprzedaży w cenie od $999.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto