A A A

PlayStation 2 ma już 20 lat

5 marca 2020, 10:00
Najlepiej sprzedająca się konsola w historii świętuje dzisiaj okrągłą rocznicę.
PlayStation 2 ma już 20 lat

Sony ma powody do świętowania. Wczoraj (4 marca br.) minęło 20 lat od momentu, gdy konsola PlayStation 2 trafiła do sprzedaży w Japonii. Sprzęt okazał się ogromnym sukcesem. Podczas pierwszej doby sprzedano milion egzemplarzy, a finalnie sprzedaż zatrzymała się na ok. 155 milionach.

Taki wynik pozwolił Sony zdobyć tytuł najlepiej sprzedającej się konsoli w historii. Zainteresowanie było tak duże, że firma miała początkowo problemy z nadążeniem z produkcją.

Popularność sprzętu była tak wielka, że produkcja konsoli zakończyła się dopiero 13 lat po jej debiucie, kiedy gracze od 6 lat mogli już cieszyć się następcą. To pod wpływem PS2 rynek konsol mocno się też w tamtym czasie zawęził – takie firmy jak Sega zrozumiały, że nie mają szans konkurować z produktem Sony.

Sprzęt odniósł sukces m.in. dzięki sukcesywnie poszerzanej bazie gier. Łącznie powstało ich ok. 3 tysięcy, z czego wiele było stworzonych wyłącznie z myślą o PS2. Autorzy konsoli wiedzieli, że o popularności urządzenia zadecyduje przede wszystkim ciekawa biblioteka, dlatego zainwestowali w zakup oraz tworzenie nowych studiów developerskich. Dzięki temu udało się stworzyć wiele marek kojarzących się z PlayStation do dziś.

fot. Sony


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto