A A A

Pojawiła się aktualizacja bezpieczeństwa dla Galaxy S III

7 stycznia 2013, 09:04
Pojawiła się aktualizacja bezpieczeństwa dla Galaxy S III

Samsung rozpoczyna dystrybucję oprogramowania, które łata lukę bezpieczeństwa w smartfonach z procesorem Exynos - podał serwis SamMobile. Na razie aktualizacja dotyczy modelu Galaxy S III i jest dostępna dla osoby z Wielkiej Brytanii.

W modelach smartfonów Samsunga wyposażonych w procesor Exynos znaleziono lukę, która ma rzekomo umożliwiać kradzież danych właściciela urządzenia, a nawet unieruchomienie telefonu - dokładną listę urządzeń, które obejmuje to zagrożenie można znaleźć poniżej. Samsung potwierdził ten fakt i obiecał aktualizacje. Teraz pojawiają się pierwsze z nich. Na razie nie wiadomo jednak, co z innymi modelami oraz co z aktualizacją dla polskich klientów.

Oficjalny komentarz polskiego oddziału Samsunga z grudnia 2012

"Samsung jest świadomy potencjalnego zagrożenia związanego z procesorami Exynos i planuje dostarczyć aktualizację oprogramowania tak szybko jak to możliwe. Problem może powstać wyłącznie wtedy, kiedy użytkowana jest złośliwa aplikacja na zaatakowanych urządzeniach. Niemniej jednak nie dotyczy to większości urządzeń korzystających z wiarygodnych i autoryzowanych aplikacji. Samsung będzie monitorował sytuację do momentu, kiedy oprogramowanie rozwiązujące problem, będzie dostępne dla wszystkich zaatakowanych urządzeń przenośnych".

Lista potencjalnie zagrożonych telefonów:

- Samsung Galaxy S2 GT-I9100, - Samsung Galaxy S3 GT-I9300.

- Samsung Galaxy S3 LTE GT-I9305,

- Samsung Galaxy Note GT-N7000,

- Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100,

- Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000,

- Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8010.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto