A A A

Popyt na elastyczne ekrany rośnie

5 marca 2020, 16:00
Zwiększa się liczba zamówień na ekrany do składanych smartfonów. Do końca roku Samsung chce ich wytwarzać cztery razy więcej.
Popyt na elastyczne ekrany rośnie

Samsung pokłada wielkie nadzieje w telefonach ze składanymi ekranami. Coraz więcej firm decyduje się na wypuszczenie własnego modelu, a południowokoreański koncern w ostatnim czasie dobrze opanował technologię produkcji elastycznych wyświetlaczy. Firma wytwarza je nie tylko dla siebie, ale też dla konkurentów.

Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie, Samsung planuje w nadchodzącym roku zwiększyć swoje możliwości produkcyjne aż czterokrotnie. Obecnie firma ma moce przerobowe pozwalające wytworzyć 260 tys. sztuk miesięcznie, a pierwszym etapem zmian ma być podwojenie produkcji do końca maja br. Wtedy koncern chciałby wytwarzać 600 tys. takich ekranów miesięcznie.

Na wzrost zapotrzebowania wpływają głównie rosnące zamówienia od producentów smartfonów z Chin. Do tego Samsung wciąż pracuje nad nowymi autorskimi produktami. Aby sprostać tym wszystkim oczekiwaniom, firma planuje otworzyć kolejne fabryki m.in. w Wietnamie.

fot. Samsung


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto