A A A

Porządki w serwisie YouTube

4 marca 2020, 08:15
Z należącej do Google'a platformy wideo skasowano ponad 5 mln filmów.
Porządki w serwisie YouTube

Koncern Google opublikował nowy raport na temat egzekwowania wytycznych dla społeczności portalu YouTube w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Przedstawiono w nim m.in. liczby dotyczące skasowanych filmów i kanałów oraz powody ich usunięcia.

Od października do grudnia zeszłego roku z serwisu skasowano niemal 5,9 mln klipów. W 109 tys. przypadków otrzymano odwołanie od decyzji o usunięciu filmów; administratorzy uwzględnili ok. 23 tys. wniosków i przywrócili materiały.

Według raportu niemal 65% klipów zostało usuniętych przez automatyczny system wykrywania szkodliwych treści; filmy te nie zostały wyświetlone ani razu. Serwis zablokował również ponad 2 mln kanałów uznanych w większości za spamerskie.

Jak wynika z opublikowanego dokumentu, 52% usuniętych filmów zawierało „spam, treści wprowadzające w błąd lub oszustwa", prawie 16% skasowano w celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci, a w nieco ponad 14% przypadków pojawiała się nagość i treści seksualne. W raporcie stwierdzono również, że z powodu cyberprzemocy i nękania usunięto ok. 33 tys. filmów; nie podano natomiast, ilu materiałów pozbyto się z powodu naruszenia praw autorskich.

Na liście krajów pochodzenia skasowanych klipów pierwsze miejsce zajmują Stany Zjednoczone (amerykańscy użytkownicy przesłali ponad milion zablokowanych przez serwis filmów). Wśród 30 państw wymienionych w tej części raportu nie znalazła się Polska.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto