A A A

Postrach piratów zawitał do Polski

7 listopada 2007, 15:23
Postrach piratów zawitał do Polski

Pamiętasz jeszcze Lucky i Flo – dwa labradory, które pomagały malezyjskim policjantom "wyniuchać" przemycane przez granicę pirackie płyty z oprogramowaniem i muzyką? Dziś zawitały one do Polski – możliwości nosów tych czworonogów będą poznawać pracownicy służb mundurowych w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Szkolenie psów kosztowało 17 tysięcy dolarów, ale w pełni się opłaciło. Po praktycznych testach na lotnisku Stantsed w Wielkiej Brytanii Lucky i Flo trafiły do Malezji. Tam w ciągu zaledwie 6 miesięcy pomogły w udaremnieniu przemytu niemal 2 milionów płyt CD i DVD. Lokalni piraci tak bardzo znienawidzili parę labradorów, że wyznaczyli nagrodę – 29 tys. dolarów – za unieszkodliwienie zwierząt.

Źródło: Policja


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto