A A A

Profesjonalny monitor w serii ASUS 4K/UHD

7 lutego 2015, 14:00
Monitor ASUS PA328Q 4K/UHD miał swoją światową premierę na styczniowych targach CES 2015 w Las Vegas. W połowie lutego będzie już dostępny dla polskich konsumentów. Ten 32-calowy wyświetlacz o proporcjach obrazu 16:9 opracowany został z myślą o fotografach, producentach filmowych czy grafikach.
Profesjonalny monitor w serii ASUS 4K/UHD

Fabrycznie skalibrowany do profesjonalnych zastosowań

ASUS PA328Q 4K/UHD zaprojektowany został pod kątem profesjonalnych zastosowań. Wykorzystuje panel IPS z szerokim kątem widzenia (178 stopni), co niweluje zmiany jakości obrazu nawet, gdy użytkownik patrzy z boku ekranu. Fabryczna kalibracja odpowiada za wysoką dokładność kolorów (∆E ≤ 2), szeroką gamę barw 100% sRGB i obsługę przestrzeni kolorystycznej Rec. 709 - standardowego formatu HDTV stosowanego przy produkcji i edycji filmów.

Monitor wykorzystuje 12-bitową tabelę LUT oraz obsługuje wartości gamma 2.4, 2.2, i 1.8, dzięki czemu przejścia pomiędzy barwami i odcieniami są o wiele bardziej naturalne. Jednolitość kolorów jest na poziomie 91-103 proc., co rozwiązuje powszechnie występujące problemy związane z jasnością i nasyceniem w różnych częściach ekranu. W efekcie uzyskujemy spójne wyświetlanie kolorów.

Szerokie możliwości łączności i obsługa 4K/UHD przy 60Hz

Nowy model wyposażony został m.in. w DisplayPort 1.2, mini-DisplayPort 1.2, dwa porty HDMI 1.4 i HDMI 2.0/MHL 3.0. Wspierają one obsługę zawartości 4K/UHD i częstotliwość odświeżania rzędu 60Hz1. Dodatkowo użytkownicy mogą podłączyć do PA328Q kompatybilne ze standardem MHL urządzenie mobilne i odtwarzać pliki 4K/UHD. W monitorze znalazły się także aż cztery porty USB 3.0.

Technologie firmy ASUS - łatwe użytkowanie i efektywna praca

ASUS EyeCare z certyfikowanym przez TÜV Rheinland rozwiązaniem Flicker-free odpowiednio dostosowuje podświetlenie, aby zredukować migotanie i zwiększyć komfort podczas oglądania. Tryb Low Blue Light jest bazą dla funkcji Czytania i Ciemni w SplendidPlus - skutecznie redukuje on poziom niebieskiego światła, zmniejszając zmęczenie oczu.

Funkcja ASUS QuickFit Virtual Scale umożliwia sprawdzenie rzeczywistej wielkości zdjęć i dokumentów na ekranie przed drukowaniem. Wyświetlane kratki ułatwiają wyrównywanie, zwiększają elastyczność i produktywność monitora PA328Q.

Z kolei tryby Picture-in-Picture (PiP) oraz Picture-by-Picture (PbP) pozwalają na łatwe, jednoczesne oglądanie i przełączanie pomiędzy źródłami obrazu - PiP wyświetla zawartość z drugiego pliku w jednym z rogów ekranu, a tryb PbP rozdziela ekran na połowę.

Nagrodzony za ergonomiczny design

PA328Q umożliwia pełną regulację kąta nachylenia, obrotu i wysokości, a podstawka posiada funkcję szybkiego odczepiania. Monitor jest też kompatybilny z uchwytem VESA, dzięki czemu możemy go zamontować na ścianie. Otrzymał Red Dot Award 2014 za design.

Dostępność i ceny

Monitor PA328Q będzie dostępny w Polsce w drugiej połowie lutego br. Sugerowana cena detaliczna: 5715 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto