A A A

Programy antywirusowe nie takie bezpieczne

30 kwietnia 2020, 13:10
Wiele popularnych antywirusów ma luki w zabezpieczeniach.
Programy antywirusowe nie takie bezpieczne

Aplikacjom antywirusowym nie należy bezgranicznie ufać.

Rack911 Labs przeprowadził analizę 28 najpopularniejszych programów antywirusowych na pecety. Na liście znalazły się aplikacje takie jak: Microsoft Defender, AVG, Eset Cyber Security, Avast Free Anti-Virus, Kaspersky Endpoint Security, McAfee Endpoint Security, Norton Security, Malwarebytes oraz BitDefender GravityZone.

 

Nie wszystkie są bezpieczne

Dobra wiadomość jest taka, że w przypadku wielu zbadanych aplikacji nie dopatrzono się większych usterek, które mogą negatywnie wpływać na bezpieczeństwo użytkownika. Niestety nie wszystkie aplikacje są w pełni bezpieczne. Część zawiera luki w systemach bezpieczeństwa, które umożliwiają hakerom przeprowadzanie ataków, a nawet usuwanie plików z komputerów.

Programy przetestowano metodą Symlink Races. Sprawdza ona zdolność antywirusów do odróżnienia zwykłych plików od podsuniętych im wirusów. Testy analizują, jak poszczególne programy radzą sobie z zagrożeniem.

 

Poprawki na już

Autorzy testu nie ujawnili wyników, zwrócili się jednak z nimi do twórców konkretnych aplikacji. Zastrzegają też, że większość autorów już przygotowała poprawki i zwróciła się z prośbą o ponowne badanie, które miało wykazać poprawę. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet do antywirusów powinniśmy mieć ograniczone zaufanie.

fot. Pixabay

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto