A A A

Projektu Ara i Spiral 2 - pierwszy modułowy smartfon

15 stycznia 2015, 08:00
Podczas Project Ara Developers Conference Google wreszcie zobaczyliśmy pierwszy modułowy smartfon Google - jego nazwa to Spiral 2.
Projektu Ara i Spiral 2 - pierwszy modułowy smartfon

Na początku warto wyjaśnić, że celem Projektu Ara jest opracowanie i wprowadzenie do sprzedaży smartfona modułowego, co oznacza, że użytkownik będzie mógł wymieniać konkretne elementy urządzenia, a nie całość. Innymi słowy - po roku wymieni procesor na szybszy, dołoży pamięci RAM lub lepszy aparat.

Spiral 2 jest najnowszą odsłoną projektu realizowanego przez Google. Jego wyposażenie obejmuje ekran o rozdzielczości HD, układy Marvell PXA1928 i NVIDIA Tegra K1, aparat 5 Mpix, moduł 3G i niewielką baterię.

Na razie dostępnych jest 11 modułów, ale przed końcem roku ma ich być 30. Smartfon będzie sprzedawany w Puerto Rico - niewielkim, ale zależnym od USA rynku.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto