A A A

Przecieki na temat iPada Pro

6 maja 2015, 13:30
iPad Pro jako terminal płatniczy? W internecie pojawiły się interesujące przecieki na temat nowego urządzenia od firmy Apple.
Przecieki na temat iPada Pro

Serwis AppleInsider sugeruje, że nowy iPad będzie wyposażony w technologię Force Touch, port USB-C i NFC. Razem z urządzeniem będzie sprzedawany cyfrowy rysik łączący się z tabletem za pomocą Bluetootha. Zdaniem przytaczanego źródła, informacje te pochodzą od osoby związanej bezpośrednio z Apple, która iPada Pro już testowała.

Aby tablet miał dostęp do usługi Apple Pay, niezbędne jest NFC. Ciekawe jest jednak to, że iPad Pro miałby służyć nie jako cyfrowy portfel (jak jest w przypadku iPhone'ów czy Apple Watchów) a jako terminal płatniczy. Dzięki temu można by korzystać z niego w wielu sklepach i mniejszych przedsiębiorstwach.

Póki co, nie wiadomo jeszcze czy Apple zdecyduje się na zastąpienie złącza Lightning portem USB-C, czy nowy tablet po prostu wzbogaci o to drugie. Premiera iPada Pro szykowana jest na jesień.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto