A A A

Przełączniki biurkowe ZyXELa

25 marca 2013, 13:58
Przełączniki biurkowe ZyXELa

ES-105A/ES-108A v2 to najnowsza, druga wersja przełączników fast ethernet od ZyXELa. Switche pozwalają zbudować szybką sieć dla wielu urządzeń połączonych z Internetem jednocześnie.

Najnowsze przełączniki 5- i 8-portowe typu desktop ZyXELa nie tylko posiadają wszystkie funkcje swoich poprzedników, ale zostały wyposażone w dwukrotnie większy bufor pamięci, co poprawia wydajność transmisji. Porty o wyższych priorytetach mogą być połączone z urządzeniami wymagającymi pierwszeństwa w dostępie do sieci, takimi jak telefony VoIP, inteligentne telewizory czy konsole gier. Dla przykładu serwery mediów z dużą zawartością plików HD mogą mieć wyższy priorytet dla lepszej wydajności przesyłania plików i odtwarzania treści multimedialnych.

Przełączniki ZyXEL ES-105A/ES-108A v2 fast ethernet obsługują standard IEEE 802.3az EEE (Energy Efficient Ethernet), który odpowiada za oszczędność pobieranej energii. Protokół ten umożliwia płynną zmianę stanu portu, który w zależności od aktywności może automatycznie przechodzić w stan spoczynku. Switche rozpoznają także długość podłączonego kabla sieciowego, optymalizując zużycie energii elektrycznej. Im krótszy kabel sieciowy, tym mniejsze zużycie prądu.

Przełączniki ZyXELa zostały zaprojektowane w technologii plug-and-play i nie wymagają ręcznej konfiguracji. Mogą funkcjonować jako urządzenia wolnostojące lub być zamontowane do ściany. Umożliwia to elastyczną instalację, dopasowanie do pozostałych urządzeń i oszczędność miejsca.

Sugerowana cena netto urządzenia dla użytkownika końcowego wynosi 10,4/12,4 EUR (ok. 43/52 zł).


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto