A A A

Przesunięcia w Intelu

27 lipca 2020, 16:25
Zapowiadane produkty Intela ukażą się później, niż planowano.
Przesunięcia w Intelu

Sprawozdanie finansowe Intela za 2. kwartał br. zawierały kilka dodatkowych interesujących informacji.

Intel opóźni wprowadzenie kilku ważnych produktów do swojego portfolio. Przede wszystkim pierwsze dekstopowe procesory wykonane w procesie litografii 10 nm – Alder Lake – ukażą się dopiero w 2. połowie 2021 r.

Firma potwierdziła, że wydajność trzeciej iteracji litografii 10 nm (10 nm++) pozwoli na zastosowanie procesorów w komputerach stacjonarnych. Alder Lake będą następcą układów Rocket Lake 11. generacji. Te ukażą się pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

 

We wrześniu Tiger Lake

W najbliższym czasie firma musi więc bazować na litografii 10 nm i na razie zajmie się produkcją takich CPU. Najbliższa premiera ma być 2 września br. Wtedy Intel pokaże układy Tiger Lake. Były one zapowiadane już w trakcie styczniowych targów CES 2020.

 

Litografia 7 nm później

Jak podała firma, jej osiągnięcia w litografii 7 nm są dziś na etapie, który planowano osiągnąć 12 miesięcy temu. Wszystko to za sprawą już wykrytego błędu. Nowe procesory 7 nm mogą się pojawić pod koniec roku 2022, prawdopodobnie jednak będzie to dopiero początek 2023 r.

fot. Morning Brew – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto