A A A

QuietComfort 20 i SoundLink Mini Bluetooth - mobilny dźwięk Bose

6 czerwca 2013, 13:24
QuietComfort 20 i SoundLink Mini Bluetooth - mobilny dźwięk Bose

Firma Bose wprowadza na rynek pierwsze douszne słuchawki z aktywną redukcją hałasu QuietComfort 20 oraz głośnik SoundLink Mini Bluetooth, wkraczając w nową erę mobilnych urządzeń audio. Oba produkty mają redefiniowac możliwości odtwarzania muzyki z takich urządzeń jak tablety i smartfony.

Nowe słuchawki QuietComfort 20 to pierwsze douszne słuchawki Bose redukujące hałas. W urządzeniu zastosowano rozwiązania w zakresie redukcji hałasu, jakości dźwięku i komfortowego dopasowania. Użytkownik ma do wyboru dwa sposoby słuchania muzyki - z pełnym tłumieniem dźwięków zewnętrznych lub utrzymywania kontaktu z otoczeniem. Słuchawki mieszczą się w kieszeni, ważą niewiele ponad 40 gramów, a jakość dźwięku dorównuje możliwościom większych słuchawek nausznych.

Inżynierowie firmy Bose w każdej słuchawce umieścili dwa, niewielkie mikrofony: jeden z nich mierzy dźwięk napływający z zewnątrz, a drugi - dźwięk wewnątrz słuchawki. Wyniki pomiarów są przesyłane do cyfrowego, elektronicznego chipu, umieszczonego w module sterowania w przewodzie słuchawkowym. Cyfrowy, elektroniczny chip - unikalne rozwiązanie stosowane wyłącznie przez Bose - w ciągu ułamka milisekundy wylicza równoważny, przeciwstawny sygnał redukujący hałas.

W cichym otoczeniu wytworzonym przez system redukcji hałasu Bose, niuanse muzyczne - "niezauważalne" w tradycyjnych słuchawkach dousznych - zyskują wyjątkową wyrazistość. Porty wykorzystywane w ramach technologii TriPort rozszerzają przestrzeń akustyczną słuchawki, co umożliwia odtwarzanie głębokich dźwięków oraz realistycznych wokali i instrumentów. Aktywna korekcja dostosowuje częstotliwość, dzięki czemu dźwięki brzmią mocniej i bardziej naturalnie - tak twierdzi producent.

Słuchawek QC 20 można używać na dwa różne sposoby. Użytkownik ma wybór czy chce całkowicie odciąć się od otoczenia i cieszyć się jedynie swoją muzyką, lub też po naciśnięciu przycisku na złączu Y przewodu słuchawkowego przejść w tryb Aware, który podczas dalszego słuchania muzyki, działa selekcyjnie redukując hałas o niskich częstotliwościach, jednocześnie pozwalając by do ucha docierały inne dźwięki z otoczenia: sygnał klaksonu, rozmowa przyjaciół, kroki przechodnia lub treść komunikatów w pociągu lub na lotnisku.

Słuchawki QuietComfort® 20 posiadają zintegrowany mikrofon i pilot umożliwiający odbiór połączeń. Są dostępne w dwóch różnych modelach: słuchawki QC20 współpracują z większością urządzeń z systemem operacyjnym Android, Windows i BlackBerry; model QC20i można podłączać do iPhone’a, iPada i iPoda.

SoundLink Mini - nowy przenośny głośnik Bluetooth

Głośnik SoundLink Mini to nowe urządzenie z rodziny Bose SoundLink. Mieści się w dłoni i łączy się bezprzewodowo z urządzeniami przenośnymi za pomocą technologii Bluetooth. Sprzęt waży niecałe 40 gramów, nie więcej niż standardowy tablet, a przybliżone wymiary 5 x 18 x 5,8 cm stanowią odpowiednio 30% wymiarów i 50% masy oryginalnego głośnika SoundLink Mobile.

W głośniku SoundLink Mini zastosowano szereg wbudowanych ulepszeń: dwa nowe pasywne radiatory wyposażono w opatentowaną technologię do odtwarzania głębszych niskch tonów. Zastosowane po raz pierwszy w głośnikach SoundLink Mini, nowe przetworniki Bose wprawiają w ruch dwa razy więcej powietrza niż tradycyjne przetworniki tej samej wielkości, generując wyraziste dźwięki w średnim i wysokim zakresie częstotliwości. Cyfrowa technologia przetwarzania sygnału optymalizuje efekt audio dzięki tonalnie wyważonemu brzmieniu na wszystkich poziomach głośności. Całość zapewnia najwyższej jakości doznania muzyczne.

Głośnik SoundLink Mini obsługuje technologię Bluetooth A2DP oraz jest wyposażony w antenę o wysokiej czułości, zapewniającą połączenie bezprzewodowe. Odtwarzanie muzyki i parowanie urządzenia jest proste - aby połączyć głośnik z urządzeniem bezprzewodowym, wystarczy wcisnąć jeden przycisk na panelu głównym. Dodatkowo, głośnik przechowuje w pamięci do 6 urządzeń Bluetooth, wystarczy tylko raz sparować głośnik z urządzeniem.

Głośnik jest dostępny w zestawie z podstawką ładującą, dzięki której głośnik jest zawsze naładowany i gotowy do zabrania ze sobą, a akumulator litowo-jonowy, zapewnia do 7 godzin pracy. Dodatkowe akcesoria to miękki pokrowiec w kolorze pomarańczowym, zielonym i niebieskim oraz torba zabezpieczająca urządzenie podczas podróży.

Ceny, akcesoria, dostępność

Słuchawki QuietComfort 20 i 20i będą dostępne w dystrybucji w salonach Bose latem 2013 roku w rekomendowanej cenie detalicznej 1299 PLN. Głośnik SoundLink Mini trafi do sprzedaży 11 lipca 2013 r. w rekomendowanej cenie detalicznej 895 PLN.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto