A A A

Rośnie wartość rynku cyfrowych produktów

14 stycznia 2020, 14:15
Sam tylko App Store zarabia na aplikacjach miliard dolarów tygodniowo.
Rośnie wartość rynku cyfrowych produktów

To znakomita wiadomość dla koncernów technologicznych: z roku na rok jesteśmy coraz bardziej chętni do kupowania aplikacji – i to, co ciekawe, w systemie subskrypcji. Świadczy o tym raport opublikowany właśnie przez firmę SensorTower.

Wielkim wygranym w batalii o uwagę klientów cyfrowych produktów jest Apple. W ubiegłym roku App Store odwiedzało ponad pół miliarda osób tygodniowo i w skali roku zostawiły w nim niebagatelne 54,2 miliarda dolarów.

Koncern ogłosił niedawno, że deweloperzy rozwijający aplikacje App Store od 2008 roku zarobili ponad 155 miliardów dolarów. Ponad jedna czwarta tej sprzedaży miała miejsce w ubiegłym roku. Wtedy to wydatki użytkowników App Store wzrosły o 16% w stosunku do 2018 roku, kiedy to wynosiły 47 miliardów dolarów.

Trend jest widoczny nie tylko w App Store – również Google Play odnotował wzrost przychodów, chociaż suma wygenerowana przez iOS była o 85% większa niż 29,3 miliardów dolarów zarobionych na Google Play.

– Wszyscy mamy smartfona w kieszeni i to właśnie napędza wzrost mobilnego handlu i rynku e-commerce. Możesz dosłownie wymyślić, czego potrzebujesz, i znajdziesz to w tym samym momencie – mówi Jason Woosley, wiceprezes ds. produktów i platformy handlowej w Adobe. Jego zdaniem ten trend będzie ciągle przyspieszał w miarę rozszerzania się mobilności na nowe urządzenia i tryby dostępu do internetu.

Dodatkowo coraz więcej programistów oferuje możliwość wypróbowania ich aplikacji przed zapłaceniem za pełny zestaw funkcji, co dodatkowo napędza rynek cyfrowych produktów.

fot. SensorTower

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto