A A A

Router Asus RT-AC56U

12 czerwca 2013, 11:46
Router Asus RT-AC56U

W portfolio firmy Asus znajdzie się kolejny router obsługujący Wi-Fi nowej generacji 802.11ac. Dwupasmowy, bezprzewodowy RT-AC56U został wyposażony w dwurdzeniowy procesor 800MHz i 256MB pamięci DDR3.

Pasmo 5GHz może pracować z przepustowością 867Mbps, a 2.4GHz z przepustowością 300Mbps, co razem zapewnia 1167Mbps. To trzykrotnie więcej, niż w przypadku standardowych bezprzewodowych routerów 2x2 N.

Technologia Asus AiRadar zwiększa zasięg sygnału

Technologia Asus AiRadar, biorąc pod uwagę liczbę urządzeń w sieci domowej oraz ich położenia, w sposób inteligentny wzmacnia połączenia pomiędzy nimi a routerem. Silny wzmacniacz optymalizuje stabilność sygnału oraz jego emisję we wszystkich kierunkach.

W porównaniu z podobnymi routerami, które nie wykorzystują technologii AiRadar, RT-AC56U zwiększa pokrycie sygnałem Wi-Fi nawet do 150%, przez co doskonale sprawdza się w dużych domach i biurach.

Funkcjonalność serwera i szybki transfer danych

RT-AC56U posiada po jednym porcie USB 2.0 oraz USB 3.0 (działa 10-krotnie szybciej, niż USB 2.0). Użytkownicy mogą łatwo zmienić router w serwer plików, drukarek lub 3G/4G oraz udostępniać dane i zasoby dzięki łączności USB. Porty USB 3.0 umożliwiają szybkie udostępnianie plików i strumieniowanie zawartości HD z urządzeń podłączonych do routera.

Dzięki dołączonemu oprogramowaniu Download Master RT-AC56U pobiera pliki bezpośrednio na urządzenia magazynujące nawet, jeśli wszystkie powiązane komputery są wyłączone. Nieprzerwana praca oszczędza czas, zwłaszcza w przypadku dużych plików multimedialnych w jakości HD.

Przyjazny dla użytkownika interfejs i optymalne działanie w chmurze

Nowy router współpracuje z aplikacją AiCloud. Korzystając z niej użytkownik może połączyć się z routerem z dowolnego miejsca z połączeniem internetowym np. za pomocą urządzeń mobilnych opartych o system Android lub iOS. Darmowa aplikacja obsługuje mobilne udostępnianie, strumieniowanie i synchronizowanie zawartości pomiędzy różnymi urządzeniami.

RT-AC56U wykorzystuje najnowszą wersję oprogramowania sprzętowego AsusWRT, z którym użytkownik w 30 sekund skonfiguruje urządzenie. AsusWRT oferuje dostęp do dwóch pracujących równolegle pasm o łącznej przepustowości 1167Mbit/s, jak również do różnorodnych, łatwych w obsłudze funkcji zarządzania routerem.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Sinister
14 czerwca 2013, 22:28
routery niewiwle się od siebie różnią (nawet kolorystyka i design są podobne), ale poza możliwościami asus zasługuje na duży \"+\" za wygodny interfejs, który w porównaniu do konkurencji nie wyglada jak relikt przeszłości i nawet laik sobie z nim poradzi (niby drobiazg a robi różnicę)
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto