A A A

Router EA6500 Linksys Smart WiFi oraz Universal Media Connector

17 października 2012, 08:46
Router EA6500 Linksys Smart WiFi oraz Universal Media Connector

Do asortymentu produktów Cisco dołączył pierwszy router Linksys Smart Wi-Fi działający w technologii AC. Cisco zaprezentowało też kompatybilny z nim Universal Media Connector.

Linksys Smart Wi-Fi AC1750 HD Video Pro (model EA6500) to jedno z pierwszych urządzeń na rynku, działających w kolejnej po 801.11 N technologii AC. Dzięki temu, router może osiągać prędkość przesyłu danych nawet do 450+150 Mbps. W konsekwencji jest ona trzy razy szybsza niż podobna sieć w dotychczasowym standardzie 802.11N. Technologia AC ma też wpływ na zasięg urządzeń i znacznie go poprawia. Router Linksys EA6500 jako jedyny łączy technologię 802.11ac z inteligentną platformą Linkysy Smart Wi-Fi.

Aby uprościć proces podłączania nowych urządzeń do sieci, do routerów Linksys Smart Wi-Fi wprowadzono funkcję Simple Tap. Dzięki niej użytkownicy mogą połączyć urządzenia z routerem Smart Wi-Fi EA 6500 jednym dotknięciem przycisku, a w przyszłości wystarczy przesunięcie smartfonu z funkcją NFC nad specjalnym znacznikiem.

Universal Media Connector Linksys WUMC710 pozwala klientom podłączać do sieci WiFi urządzeń takich jak telewizory Smart TV i konsole do gier. Umożliwia bezprzewodową transmisję strumieniową wideo HD lub nawet 3D HD i jest zoptymalizowany do współpracy z inteligentnym routerem Linksys Smart WiFi EA6500. Złącze działa w paśmie 5 Ghz, które zapewnia mniej zakłóceń i lepszy sygnał. Urządzenie ma cztery porty gigabit.

Routery Linksys Smart Wi-Fi AC1750 HD Video Pro (model EA6500) są już do nabycia w cenie 699zł w dobrych sklepach z elektroniką.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto