A A A

Samsung NX500 – aparat z nagrywaniem wideo 4K

7 lutego 2015, 10:00
Marka Samsung zaprezentowała nowy model aparatu NX500. Urządzenie wyróżnia się matrycą APS-CBSI o rozdzielczości 28 MP oraz możliwością nagrywania materiałów w jakości Ultra HD.
Samsung NX500 – aparat z nagrywaniem wideo 4K

Aparat NX500 ma wykonywać dobre zdjęcia nawet w warunkach słabego oświetlenia. Urządzenie pozwala także nagrywać wideo w rozdzielczości 4K i Ultra HD, wykorzystując matrycę APS-C BSI - największą obecnie dostępną matrycę BSI, zapewniającą większą elastyczność rejestracji materiałów wideo.

Wbudowany kodek HEVC, wykorzystujący najbardziej zaawansowaną z obecnie dostępnych technologię kompresji, pozwala przechowywać nagrania wideo, kompresując je do połowy oryginalnego rozmiaru i przepływności standardu H.264 bez strat dla jakości. Ponadto zdjęcia rejestrowane w trybie interwałowym można łatwo zmieniać w film poklatkowy w rozdzielczości UHD bezpośrednio w aparacie bez potrzeby przesyłania ich do komputera PC.

Aparat NX500 jest wyposażony w dużo szybszy od swojego poprzednika procesor DRIMeV. Zapewnia on odwzorowanie kolorów i lepszą redukcję zakłóceń. Dzięki temu jakość zdjęć nie będzie odbiegała od możliwość aparatów dedykowanych dla profesjonalistów. Dzięki trybowi ciągłego fotografowania z szybkością 9 klatek na sekundę użytkownicy aparatu NX500 mogą uwiecznić dynamiczne sceny. Kolejne usprawnienie modelu NX500 to funkcja Samsung Auto Shot (SAS), wykorzystująca detekcję ruchu w celu dokładnego określenia momentu wykonania zdjęcia w bardziej wymagających i dynamicznych sytuacjach (np.: podczas fotografowania szybkich gier zespołowych).

Aparat Samsung NX500 będzie dostępny na całym świecie od marca 2015 r. w kolorach czarnym, białym i brązowym.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto