A A A

Sapphire HD 7730 - karty graficzne dla oszczędnych

10 lipca 2013, 13:06
Sapphire HD 7730 - karty graficzne dla oszczędnych

Sapphire zaprezentował dwie karty graficzne z nowej serii HD 7730. Sapphire Radeon HD 7730 1 GB DDR5 i Sapphire Radeon HD 7730 2 GB DDR3 to modele skierowane do osób, które poszukują budżetowych kart graficznych wyższej klasy oferujących optymalną wydajność dla codziennych zastosowań.

Karty Sapphire’a z serii HD 7730 mają 384 procesory strumieniowe oraz taktowanie GPU równe 800 MHz. Taktowanie pamięci w wersji z 1 GB DDR5 wynosi 4500 MHz, a w przypadku wersji 2 GB DDR3 jest to 1800 MHz. Duża ilość pamięci oraz dobra jak na tę klasę cenową wydajność kart HD 7730 pozwala niskim kosztem zrezygnować z rozwiązań zintegrowanych, gwarantując sobie tym samym komfort podczas normalnego użytkowania komputera, korzystania z aplikacji graficznych i do edycji wideo, a nawet grania w nowe gry przy zachowaniu rozsądnej rozdzielczości i umiarkowanego poziomu detali.

Rodzinę kart HD 7700 wyposażono ponadto w nowe lub usprawnione funkcje:

– ZeroCore Power – pozwala znacząco ograniczyć pobór energii przez kartę graficzną poprzez zmniejszenie taktowań do minimalnych wartości.

– PowerTune – odpowiednio zarządza taktowaniami oraz sekcją zasilania, by w maksymalnym stopniu wykorzystać możliwości karty

– PRT (Partially Resident Textures) – poprawia jakość generowanych obrazów poprzez wykorzystanie ogromnych, szczegółowych tekstur, których niewidoczna część nie jest ładowana do pamięci lokalnej.

– APP Acceleration – wspomaga działanie wymagających aplikacji, umożliwiając korzystanie z bardzo dużej wydajności procesora graficznego do obliczeń równoległych, takich jak np. kodowanie wideo.

– AMD Steady Video – stabilizuje obraz podczas odtwarzania amatorskich filmów nakręconych bez statywu.

Sugerowane ceny detaliczne kart Sapphire z serii HD 7730 wynoszą:

- wersja 1 GB DDR5 – 309 zł brutto

- wersja 2 GB DDR3 – 299 zł brutto


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto