A A A

Seagate wyprodukuje HDD o pojemności 20 TB

7 listopada 2019, 12:00
Prezes Seagate zdradził plany na najbliższy czas i kolejne lata. Firma chce jeszcze długo utrzymywać wysokie tempo wzrostu.
Seagate wyprodukuje HDD o pojemności 20 TB

Wygląda na to, że w najbliższych latach czeka nas znaczny spadek ceny gigabajta danych w przypadku dysków HDD. Dave Mosley, dyrektor wykonawczy firmy Seagate, która jest jednym z największych producentów nośników pamięci, zdradził, że w 2020 roku firma zamierza po raz kolejny znacząco zwiększyć pojemność wytwarzanych dysków twardych. W ciągu najbliższych 12 miesięcy chce wprowadzić do sprzedaży nośniki mieszczące 20 TB danych.

Obecnie najbardziej pojemne HDD produkowane przez Seagate mają 16 TB danych. Tym samym firma po raz kolejny utrzymuje 20-procentowy wzrost ilości pamięci w ciągu roku.

Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie cena nowych dysków. Z jednej strony powinna przyczynić się do spadku ceny za gigabajt. Z drugiej strony Seagate wciąż pozostaje jedyną firmą będącą w stanie produkować masowo aż tak pojemne nośniki.

Co więcej, koncern chce utrzymać takie tempo rozwoju przez najbliższe kilka lat. Według deklaracji Mosleya ma to zaowocować rozpoczęciem produkcji dysków o pojemności 50 TB przed końcem 2026 roku.

fot. Seagate


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto