A A A

Serwery Discorda poczuły ciężar zainteresowania

17 marca 2020, 13:30
Discord odnotował awarię chwilę po tym, jak jego twórcy pochwalili się, że są przygotowani na większe obciążenie serwerów.
Serwery Discorda poczuły ciężar zainteresowania

Na epidemii koronawirusa z pewnością stracą właściciele kin, centrów handlowych, małych przedsiębiorstw usługowych i wielu innych firm, jednak w przyrodzie nic nie ginie. Przejście ogromnej liczby ludzi na pracę zdalną powoduje wzmożone korzystanie z infrastruktury informatycznej, co doprowadziło do przeciążeń serwerów. Wczoraj problemy miała aplikacja Microsoft Teams, a w późniejszych godzinach doszło też do awarii Discorda.

Wielu użytkowników logujących się na serwery Discorda otrzymało komunikat o ich niedostępności. Obecnie na szczęście działają już bez zarzutu. Co ciekawe, niecałą godzinę przed wystąpieniem awarii właściciele komunikatora pochwalili się, że są przygotowani na zwiększony ruch związany z powszechną pracą zdalną. Aby zapewnić płynną transmisję danych, zwiększyli pojemność serwerów na całym świecie o 20%. Jak widać, było to zbyt mało, żeby obsłużyć taką masę logowań.

Dzisiaj komunikatory internetowe, włącznie z Teams, radzą sobie już lepiej; wciąż notują ogromne zainteresowanie.

fot. Discord


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto